Zavrieť

Porady

Lehoty okresneho sudu pri zalozeni s.r.o.

Prosim Vas, chcela by som sa opytat, aku lehotu ma okresny sud na odpoved (ci uz zapis alebo odmietnutie) na navrh na zapis s.r.o.? Nikde na internete to neviem najst. Toto ma inac dojima, ze obcan je vkuse limitovany lehotami a nedodrzanie je sankciovane, pritom statne institucie si robia, kedy sa im zachce.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vmsux je offline (nepripojený) vmsux

    vmsux

    Lehota je 5 pracovnych dni. Teda podas v pondelok a hotove to je v utorok na dalsi tyzden. Taka ista lehota je aj na Zivnostenskom. Obchodny register si lehotu moze predlzit, ak ma vela prace o 3 dni, co teraz v Bratislave robili na prelome rokov, kedze bolo vela podani ohladom premeny ZI. Ta lehota je aj na odmietnutie a aj na schvalenie. Niekedy to robia aj skor, hlavne ak je to odmietnutie.
    Ak sa potom odvolas, alebo napravis chybu z odmienutia, tam uz bude nova lehota a to 15 dni (+/- to uz si nie som isty). Ak hrozi aj druhe odmietnutie tak to uz neriesi vyssi sudny uradnik, ale rozhodnutie da rovno sudca.
    BTW, ak menis zakladne imanie, tam podla okolnosti bud nie je ziadna lehota (ak ziadas len o prepocet), alebo je lehota mesiac (ak to zaukruhlis).

    M.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    vmsux Pozri príspevok
    Lehota je 5 pracovnych dni. Teda podas v pondelok a hotove to je v utorok na dalsi tyzden. Taka ista lehota je aj na Zivnostenskom. Obchodny register si lehotu moze predlzit, ak ma vela prace o 3 dni, co teraz v Bratislave robili na prelome rokov, kedze bolo vela podani ohladom premeny ZI. Ta lehota je aj na odmietnutie a aj na schvalenie. Niekedy to robia aj skor, hlavne ak je to odmietnutie.
    Ak sa potom odvolas, alebo napravis chybu z odmienutia, tam uz bude nova lehota a to 15 dni (+/- to uz si nie som isty). Ak hrozi aj druhe odmietnutie tak to uz neriesi vyssi sudny uradnik, ale rozhodnutie da rovno sudca.
    BTW, ak menis zakladne imanie, tam podla okolnosti bud nie je ziadna lehota (ak ziadas len o prepocet), alebo je lehota mesiac (ak to zaukruhlis).

    M.
    Predseda súdu môže rozhodnúť o predĺžení lehota aj o dlhší čas ako 3 dni. V NR teraz predlžovali lehoty o 10 dní, a aj tak nestíhajú zapisovať veci v lehote.....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Mám klientku , ktorá 10.12.2009 podala sro na zápis do OR .Sro vznikla k 1.1.2010 a papiere z Okresného súdu prišli až 10. januára 2010 .

    password je offline (nepripojený) password

    password
    Zita5 Pozri príspevok
    Mám klientku , ktorá 10.12.2009 podala sro na zápis do OR .Sro vznikla k 1.1.2010 a papiere z Okresného súdu prišli až 10. januára 2010 .
    To je celkom možné, ak si vo formulári na predposlednej strane vyznačila, že chce, aby spoločnosť vznikla k 1.1.2010. A ohľadom doručenia potvrdenia a prvého výpisu...ak v tlačive vyznačila, že si po ne príde na súd osobne, prípadne nevyznačila nič a osobne si po ne neprišla, papiere ju od 1.1.2010 čakali na súde cca týžden a potom boli zaslané na adresu spoločnosti.
    A o zápise spoločnosti mohlo byť pri tomto vśetkom rozhodnuté už 11.12.2009.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ja som podaval este v decembri navrh na zmenu zapisaneho ZI v 2 spolocnostiach a do dnes nemam ani odpoved ani v jedinej. A to uz uplynulo takmer stvrt roka.

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    profesional Pozri príspevok
    Ja som podaval este v decembri navrh na zmenu zapisaneho ZI v 2 spolocnostiach a do dnes nemam ani odpoved ani v jedinej. A to uz uplynulo takmer stvrt roka.
    1. na to nie je urcena lehota
    2. ak aj bude rozhodnute, pisomne rozhodnutie z or sa nezasiela, akurat to vyjde v obchodnom vestniku a budes to mat na vypise z or

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    profesional Pozri príspevok
    Ja som podaval este v decembri navrh na zmenu zapisaneho ZI v 2 spolocnostiach a do dnes nemam ani odpoved ani v jedinej. A to uz uplynulo takmer stvrt roka.
    Ak si to urobil správne, sleduj len OV. Nedoručuje sa ani Potvrdenie o vykonaní zápisu a ani nový výpis z OR. Jedine že by tam bola nejaká iná zmena (teda spoplatnená zmena) vtedy spomenuté listiny doručujú. Ak chceš už nový výpis po premene tak si ho musíš vyžiadať za poplatok.

    Lehoty okresneho sudu pri zalozeni s.r.o.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.