Zavrieť

Porady

Jednostranny zapocet

Dobry den chcela by som sa opytat ako sa robi jednostranny zapocet, mam JÚ v MRP, mam tu jednu fakturu od dodavatela kde mi mali vratit -39,50€ a dalsiu fakturu kde mam som mala ja uhradit ciastku 39,12€ a potom este jednu fakturu mam ke mam uhradit zhruba 300€, doslo mi od dodavatela zapocitanie zavazkov jednostrannym pravnym ukonom a to:
zavazky 39,50€
pohladavky 39,12€ a 0,38€ priraduju k tej dalsej fakture 300eurovej
Ze ku dnu 30.11.2009 vykonali jednostranne zapocitanie pohladavok, prosim vas velmi pekne ako to mam vlastne urobit v pc neviem si s tym poradit. dakujem. Neviem ani ci k tym fakturam mam vypisovat aj prijmove a vydavkove prosim o postup , dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    V MRP neúčtujem, ale zápočet sa robí interným dokladom. V tvojom prípade na 39,50 €. V knihe pohľadávok a v knihe záväzkov dáš ten dátum 30.11.2009 ako úhradu k daným faktúram a v peňažnom denníku to zaúčtuješ tým interným dokladom k 31.12.2009 ako úhrada záväzku 39,12 € a 0,38 € z tej druhej faktúry, no a úhrada pohľadávky vo výške 39, 50 €. Niekto eviduje dobropisy v knihe záväzkov mínusom, tak potom by si to robila len cez knihu záväzkov a peňažný denník.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    dakujem len ja si stym v programe neviem poradit ako to mam urobit , ci sa mi tie uhrady maju objavit aj v penaznom denniku alebo ako ci mam ktomu vypisovat aj prijmove aj vydavkove neviem poradte nikdy som nemala taky pripad.

    Katka2 je offline (nepripojený) Katka2

    Katka2
    Nie, určite sa nevypisujú príjmové a výdavkové doklady, účtovný doklad bude ten interný doklad, zápočet, kompenzácia, párovanie... každý program to má inak. Je to nepeňažná operácia. V peňažnom denníku sa to určite musí zobraziť.

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    takze interny doklad je pre mna ten odklad od nich co je nanom napisane jednostranny zapocet? este keb mi niekto poradit presne v mojom programe neviem si s tym rady ale dakujem za odpoved.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.