Zavrieť

Porady

FA z roka 2009

Zdravím, v učtovníctve som našla založené faktury z 1/09, ktoré mali íst na časové rozlíšenie, a preto boli asi odložené....neučtovala som ten rok! no a akosi som na ne tiež zabudla, a nedala ich ani do posledného mesiaca 12/09, kvoli DPH na nich uvedenom...nevedel by mi niekto pomoct, čo teraz s tým??? please...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    deny12345 Pozri príspevok
    Zdravím, v učtovníctve som našla založené faktury z 1/09, ktoré mali íst na časové rozlíšenie, a preto boli asi odložené....neučtovala som ten rok! no a akosi som na ne tiež zabudla, a nedala ich ani do posledného mesiaca 12/09, kvoli DPH na nich uvedenom...nevedel by mi niekto pomoct, čo teraz s tým??? please...
    Podať dodatočné DP za 12/09 a zaúčtovať ich do roku 2009.

    deny12345 je offline (nepripojený) deny12345

    deny12345
    a nedalo by sa to nejako až do roku 2010 zaučtovat?pretože šefstvo nechce aby bolo dodatočné podavané....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    deny12345 Pozri príspevok
    a nedalo by sa to nejako až do roku 2010 zaučtovat?pretože šefstvo nechce aby bolo dodatočné podavané....
    Ak nechce, tak si ju zaúčtujte do roka 2010, ale nárok na odpočet vám nevzniká. Ten ste si mohli uplatniť najneskôr v decembri 2009.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    deny12345 Pozri príspevok
    a nedalo by sa to nejako až do roku 2010 zaučtovat?pretože šefstvo nechce aby bolo dodatočné podavané....
    Dá, ale DPH si nebudete môcť odpočítať, náklad bude nedaňový, nakoľko sa týkal roku 2009. ... Prípadne DPH nechať tak a cez časové rozlíšenie dať do nákladov 2009, so zaevidovaním v 2010.

    deny12345 je offline (nepripojený) deny12345

    deny12345
    a to by ako išlo spravit? ked mám fa za telefon tak si mám rok 2008 a rok 2009 ako časovo rozúčtovat? .....a dat to do roka 2010?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.