Zavrieť

Porady

Likvidácia faktúr

Ahojte, neviete mi prosim poradit...Faktúrujeme polrocne sluzby fyzickym osobam. Minuly rok sme fakturovali sluzby pani, ktora zomrela a teda faktu nam uz nikto neuhradi, co s takouto fakturou robit? da sa to dajako zlikvidovat?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Eva233 je offline (nepripojený) Eva233

    Eva233
    Ahoj, musím upresniť, či tá pani bola FO podnikateľ, aká ste organizácia a pod. Najjednoduchšie by bolo pohľadávku prihlásiť do dedičského konania. Musíš si zistiť, kde sa pozostalosť bude prejednávať, ku ktorému notárovi bude pridelená a pod. Pokiaľ by mala majetok, ktorý bude predmetom dedenia, a dedičia budú ochotní zaplatiť máš to v suchu.

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    Eva233
    Ahoj, musím upresniť, či tá pani bola FO podnikateľ, aká ste organizácia a pod. Najjednoduchšie by bolo pohľadávku prihlásiť do dedičského konania. Musíš si zistiť, kde sa pozostalosť bude prejednávať, ku ktorému notárovi bude pridelená a pod. Pokiaľ by mala majetok, ktorý bude predmetom dedenia, a dedičia budú ochotní zaplatiť máš to v suchu.
    Len pre drobné doplnenie: V suchu to budeš mať, ak sa dedič (dedičia) nevzdajú všetci. To sa mi stalo u jedného klienta. Pohľadávka "išla na výmaz". Dedičia sa vzdali dedičstva (len dlhy, žiadna nehnuteľnosť), tj. nemal kto prevziať záväzok.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zasa ak to bude všetko právne ošetrené, pohľadávka prihlásená, doklad o dedičskom konaní, resp. doklad o úmrtí, tak sa to dá uplatniť-odpísať do daňových nákladov.

    IvanaK je offline (nepripojený) IvanaK

    IvanaK
    juuj takze asi dajako jednoduchsie to nejde, vsak? My sme s.r.o. a ona bola FO -obcan... ide tam o 800,-, co nie je az taka velka ciastka, viem, ze mi ich uz nik nezaplati a nechcem ich prenasat z roku na rok, tak som to chcela dajako legalne vyhodit z ucta...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Lida
    zasa ak to bude všetko právne ošetrené, pohľadávka prihlásená, doklad o dedičskom konaní, resp. doklad o úmrtí, tak sa to dá uplatniť-odpísať do daňových nákladov.
    Ak by firmu veľmi nebolelo dvojité zdanenie (predtým a teraz), bolo by možné zaúčtovať to ako pripočítateľnú položku k ZD ???xx/311xx .........?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    IvanaK
    juuj takze asi dajako jednoduchsie to nejde, vsak? My sme s.r.o. a ona bola FO -obcan... ide tam o 800,-, co nie je az taka velka ciastka, viem, ze mi ich uz nik nezaplati a nechcem ich prenasat z roku na rok, tak som to chcela dajako legalne vyhodit z ucta...
    800,-? ja som myslela.........
    pohľadávku do 1000,- Sk môžeš odpísať daňovo z vlastného rozhodnutia. Vieš, že ti to nezaplatia, tak šupšup do nákladov.... a nie je to pripoč. položka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.