Zavrieť

Porady

Faktura

Ahojte
mam taku dilemu s jednou znamou som sa dohodla ze jej vystavim taku fakturu, dohodli sme sa na tom az v tedy ked som pozastavila zivnost tak som jej vystavila fakturu a dala som tam prijmový pokl.doklad (dala som tam ze platba prev.prikazom) k tomu lebo uz som nemohla blokovat na reg.pokladni kedze som mala pozastavenu zivnost a na tu fakturu som dala datum este ked som podnikala. Uplatnujem si pausalne vydavky. A teraz neviem ci ju mozem dat ako prijem do pokladne alebo do banky. Je to problem ak som ju dala do pokladne ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    Poradí mi niekto ci okrem dokladov z registracnej pokladne mozem dat do tej pokladne aj fakturu s prijmovým pokladničným dokladom alebo tam možem davat len reg.pokladnu ?

    books je offline (nepripojený) books

    books
    pizzanoel Pozri príspevok
    Poradí mi niekto ci okrem dokladov z registracnej pokladne mozem dat do tej pokladne aj fakturu s prijmovým pokladničným dokladom alebo tam možem davat len reg.pokladnu ?
    Uplatňujete si paušálne výdavky a tam sledujete príjem. Tak do tabuľky si spravíte príjmy z registračnej pokladne a príjem z banky a potom z tej sumy si vypočítate 40 %výdavky.

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    books Pozri príspevok
    Uplatňujete si paušálne výdavky a tam sledujete príjem. Tak do tabuľky si spravíte príjmy z registračnej pokladne a príjem z banky a potom z tej sumy si vypočítate 40 %výdavky.
    No to mi je jasne, ja sa pytam ci mozem dat fakturu s prijmovým pokl.dokladom ( nie z reg . pokladne) do pokladnice ? Alebo v tej pokladnice musi byt len prijmi z reg.pokladnice? Lebo ja som vydala normalny prijmovy pokladničný doklad a v skutocnosti to neslo cez banku takze kebyze mam dat k tomu vypis z banky tak taky nemam preto som to dala do pokladne, len neviem ci to mozem spravit kedze to neni doklad z reg.pokladne .

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Faktúru zaplatenú v hotovosti na príjm.pokl.doklad zaúčtovať v PD ako príjem celkom,v členení napr.tovar-služby,peniaze sa zaúčtujú v pokladni PD ako prírastok,žiadna banka nakoľko bola zaplatená v hotovosti,reg.pokladňa je v prípade úhrady faktúry v hotovosti mimo.

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    vikinka Pozri príspevok
    Faktúru zaplatenú v hotovosti na príjm.pokl.doklad zaúčtovať v PD ako príjem celkom,v členení napr.tovar-služby,peniaze sa zaúčtujú v pokladni PD ako prírastok,žiadna banka nakoľko bola zaplatená v hotovosti,reg.pokladňa je v prípade úhrady faktúry v hotovosti mimo.
    a nevadi ze to nebolo nablokovane v reg pokladni ale bol k tomu dany prijmový pokl.doklad ?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Nie,nakoľko bola vystavená faktúra,ktorá nemusela byť hneď splatná,dokladom o úhrade je príj.doklad,takže zdaníš príjmy z registrač.pokladne aj príjem z faktúry.

    pizzanoel je offline (nepripojený) pizzanoel

    obyčajný človek, ktorý robí chyby... ...viac pizzanoel
    vikinka Pozri príspevok
    Nie,nakoľko bola vystavená faktúra,ktorá nemusela byť hneď splatná,dokladom o úhrade je príj.doklad,takže zdaníš príjmy z registrač.pokladne aj príjem z faktúry.
    Dakujem si zlata...

    books je offline (nepripojený) books

    books
    pizzanoel Pozri príspevok
    No to mi je jasne, ja sa pytam ci mozem dat fakturu s prijmovým pokl.dokladom ( nie z reg . pokladne) do pokladnice ? Alebo v tej pokladnice musi byt len prijmi z reg.pokladnice? Lebo ja som vydala normalny prijmovy pokladničný doklad a v skutocnosti to neslo cez banku takze kebyze mam dat k tomu vypis z banky tak taky nemam preto som to dala do pokladne, len neviem ci to mozem spravit kedze to neni doklad z reg.pokladne .
    Mňa pomýlilo to prevodným príkazom.
    Takže normálne si to zapíšete, že ste prijala peniaze v hotovosti PPD dokladom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.