Zavrieť

Porady

premlčaný záväzok

V r. 2004 bola dodávateľom vystavená faktúra, ktorú sme neuhradili, súd sme vyhrali, konal sa minulý rok. Niekde som sa dočítala, že by sme si mali uplatniť v r. 2009 50% zo sumy premlčaného záväzku a v r. 2010 50% sumy. Je to takto správne? Alebo máte iný názor?
Zaúčtujem 321/648. Berie sa v tomto prípade účet 648 ako nedaňový?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Prečo 648 nedaňový?
    Kam bola zaúčtovaná pôvodná faktúra? nedaňovo?

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Dodaniť tých 5O % si mala v DP za r. 2008.
    Myslíš na § 52 d ods.5 a § 17 ods.29 ? Riešili sme to v daňovom priznaní za rok 2008 prvýkrát.
    Záväzky u ktorých uplynula doba od lehoty splatnosti 36 mesiacov pred 1.1.2008 - výšku záväzku rozdeliť do 2 rokov rovnomerne, takže v r. 2008 zdaníš len 50% a v r. 2009 ďalších 50 %.

    anna81 je offline (nepripojený) anna81

    anna81
    Faktúra bola v r. 2004 zaúčtovaná 518/321. V r. 2008 prebiehal súd, ťahalo sa to dlhšie, nechceli sme to riešiť kým nebudeme mať rozsudok, preto sme si v r. 2008 nezdanili tých 50%.

    great.zv je offline (nepripojený) great.zv

    great.zv
    ja mám trochu iný problém... záväzok z r.2006 - zostatok účtu 321 = saldo, ale sa dodatočne zistilo, že to bolo v r.2006 uhradené v hotovosti, len doklady boli "mimo".. ako to "dať do poriadku"???

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    321/428,429, ak ide o chybu významnú.

    Aj ja mám bordel v dokladoch a nehovoriac o svojich. Ak je s.r.o. o jednom spoločníkovi a konateľovi, a jednej osobe, budiš, zažmúrim obe oči.

    Ale ak je v spol. viac zamestnancov, zamestnaná účtovníčka, pokladníčka...., veď museli mať manko pri inventarizácii.

    premlčaný záväzok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.