Zavrieť

Porady

Firma v konkurze

Dobry den!

Mam taky problem, ze som si objednala sedaciu supravu este v novembri, zaplatila som prislusnu zalohu, polovicu kupnej ceny. Doteraz som nedostala ziadny tovar, a dozvedela som, ze ta dotycna firma sa ocitla v konkurze. Pisala som im mail, odpisali s odpovedou, ze oni vobec neregistrovali moju objednavku a o zalohe nic nevedia.

Poradte mi, na koho sa mam obratit? Od koho mam pytat peniaze? Firma uz neexisuje, uz nevyraba, sice mam projimovy doklad a zaplatenej sume s razitkom.

Dakujem!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

    právnik, ktorého baví právo =D ...viac Mgr.Shrek
    V prvom rade musíš zistiť správcu konkurznej podstaty a prihlásiť mu svoju pohľadávku. Neviem, presne ako sa to robí. Ale funguje to takto.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    V obchodnom vestníku sú zverejňované firmy vstupujúce do konkurzu, myslím, že je zadarmo dostupný napr. na www.zbierka.sk
    Tam sa dozvieš či a kedy bol konkurz vyhlásený, dokedy treba pohľadávky prihlásiť aj kedy bude schôdza veriteľov.
    Ale obávam sa, že na vrátenie peňazí po vyhlásení konkurzu máš mizivú šancu a ak náhodou, tak odhadom do 10%.

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    súhlasím s hena,
    pozri v zbierke, http://www.zbierka.sk/default.aspx?sid=search-ov
    cez napr. názov firmy, alebo ičo, dosť zle sa to hladá a nie vždy nájde všetko. Zápisy sú potom v určitom členení a zoradené podla abecedy. Ked nájdeš aspon jeden zápis o firme, tak si opíš spisovú značku a potom hladaj podla nej, to sa mi osvedčilo. Ale ukáže ti len číslo vestníka a v nom už musíš hladať prezeraním. Neviem, či existuje aj lepší spôsob.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.