Zavrieť

Porady

Dovolenka za odpracovane dni

Prosím poraďte mi
zamestnancovi končí pracovný pomer (trvajúci od roku 2001) k 28.2.2010. Aký mu vznikne nárok na dovolenku za rok 2010?
Podľa ZP mu vzniká nárok na 1/12 po odpracovaní 21 dní. Január mal 19 pracovných dní a február 20? Vzniká mu nárok? ak ano v akej výške.
Názory sa rôznia, preto by som poprosila fundovanú oodpoveď.
Ďakujem
barevna
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    barevna Pozri príspevok
    Prosím poraďte mi
    zamestnancovi končí pracovný pomer (trvajúci od roku 2001) k 28.2.2010. Aký mu vznikne nárok na dovolenku za rok 2010?
    Podľa ZP mu vzniká nárok na 1/12 po odpracovaní 21 dní. Január mal 19 pracovných dní a február 20? Vzniká mu nárok? ak ano v akej výške.
    Názory sa rôznia, preto by som poprosila fundovanú oodpoveď.
    Ďakujem
    barevna
    Má nárok na 1/12 z ročného nároku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    barevna Pozri príspevok
    Prosím poraďte mi
    zamestnancovi končí pracovný pomer (trvajúci od roku 2001) k 28.2.2010. Aký mu vznikne nárok na dovolenku za rok 2010?
    Podľa ZP mu vzniká nárok na 1/12 po odpracovaní 21 dní. Január mal 19 pracovných dní a február 20? Vzniká mu nárok? ak ano v akej výške.
    Názory sa rôznia, preto by som poprosila fundovanú oodpoveď.
    Ďakujem
    barevna
    1/12 ročného nároku - za odpracovaný deň sa považuje aj sviatok

    barevna je offline (nepripojený) barevna

    zena barevna
    dakujem, to znamená ak som tomu spravne porozumela, ze za február, nakolko ma len 20 pracovných dní mu nevznikne narok na 1/12, len v pripade, že by bol priestupny rok

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    barevna Pozri príspevok
    dakujem, to znamená ak som tomu spravne porozumela, ze za február, nakolko ma len 20 pracovných dní mu nevznikne narok na 1/12, len v pripade, že by bol priestupny rok
    ÁNo, za február mu nárok nevznikne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    barevna Pozri príspevok
    dakujem, to znamená ak som tomu spravne porozumela, ze za február, nakolko ma len 20 pracovných dní mu nevznikne narok na 1/12, len v pripade, že by bol priestupny rok
    nemusí to celkom tak byť. Ak by mal január vrátane sviatkov 23 prac.dní, vznikne nárok na 2/12 - odpracované dni sa spočítavajú - v tomto prípade za 2 mesiace ...

    tanica1 je offline (nepripojený) tanica1

    tanica1
    A este je dolezite ci skutocne tie dni odpracoval. Ak mal prekazky ( PN, OCR, priepustky, neplatene,...) tak tie dni sa nerataju.

    Dovolenka za odpracovane dni

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.