Zavrieť

Porady

personalistika

dobty den.
zaujimalo by ma, ci je nejak zakonom alebo inym sposobom obmedzene, aby personalistiku a mzdy vykonavala jedna osoba?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    svecova Pozri príspevok
    dobty den.
    zaujimalo by ma, ci je nejak zakonom alebo inym sposobom obmedzene, aby personalistiku a mzdy vykonavala jedna osoba?
    Nikde to nie je tak stanovené, záleží na organizácii, ako má tieto funkcie zaradené v organizačnej štruktúre. Pokiaľ v organizačnej štruktúre podniku to je určené ako jedna zlúčená funkcia, potom to tak aj vyžadujú.

    Hlasovalo 2 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Sabadka, VERONIKA6, Mária27, zdenka131, Andyke, pepsikova, adi11, wagner
    2

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    svecova Pozri príspevok
    je mi vycitane, ze personalna a mzdova uctovnicka je jedna osoba, bvraj je to porusenie zakona, lebo nieje mozna kontrola ich cinnosti
    Záleží tiež od veľkosti organizácie, v malých organizáciách sú to spojené funkcie. Ja mám skúsenosti, že do 50 zamestnancov toto robila jedna osoba. Ale ak má organizácia určenú vnútornú štruktúru, treba sa jej držať

    Airamz je offline (nepripojený) Airamz

    Airamz
    Na Porade je téma "pošuškajte koľko pýtať" aj s rozsiahlou debatou, je dobré tam nahliadnuť pretože je to dosť individuálne a závisí od počtu zamestnancov a náročnosti spracovania mzdovej agendy, taktiež sú rozdiely v rámci jednotlivých krajov SR.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    svecova Pozri príspevok
    dobty den.
    zaujimalo by ma, ci je nejak zakonom alebo inym sposobom obmedzene, aby personalistiku a mzdy vykonavala jedna osoba?
    Nie, nie je.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    svecova Pozri príspevok
    dobty den.
    zaujimalo by ma, ci je nejak zakonom alebo inym sposobom obmedzene, aby personalistiku a mzdy vykonavala jedna osoba?
    V zákone určite nie...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    svecova Pozri príspevok
    dobty den.
    zaujimalo by ma, ci je nejak zakonom alebo inym sposobom obmedzene, aby personalistiku a mzdy vykonavala jedna osoba?
    Na takto jednoducho položenú otázku správne odpovedal Chobot. Možno keby si napísala viac .... Niekto Ťa obmedzuje alebo naopak - veľa vyžaduje ?

    svecova je offline (nepripojený) svecova

    svecova
    je mi vycitane, ze personalna a mzdova uctovnicka je jedna osoba, bvraj je to porusenie zakona, lebo nieje mozna kontrola ich cinnosti

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    svecova Pozri príspevok
    je mi vycitane, ze personalna a mzdova uctovnicka je jedna osoba, bvraj je to porusenie zakona, lebo nieje mozna kontrola ich cinnosti
    Tak personálna nemôže (nemá dôvod) kontrolovať mzdárku a takisto mzdárka personalistku. Okrem toho každá by mala mať nadriadeného, ktorý je minimálne majiteľ alebo konateľ, ktorý ich kontroluje. Aspoň by mal.

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    svecova Pozri príspevok
    je mi vycitane, ze personalna a mzdova uctovnicka je jedna osoba, bvraj je to porusenie zakona, lebo nieje mozna kontrola ich cinnosti
    Kontrola štyroch očí musí byť

    Agerát je offline (nepripojený) Agerát

    Agerát
    Prosím personalistky, ktoré externe spracovávajú mzdy firmám, koľko stojí v súčasnosti spracovanie miezd na osobu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.