Zavrieť

Porady

Poskodenie pecene

Chcem sa opytat, ci sa moze pecen poskodit v dosledku uspavania do celkovej narkozy pri operaciach? Mal som 4 operacia a uz po 1-2 operacii mi zistili vysoke hodnoty pecenovych testov ked som si robil dalsie predoperacne vysetrenie. Predtym som to mal vsetko OK. Mam na to lekarske potvrdenia z vysetreni. Alebo cim inym sa mi mohla poskodit pecen??? Neviem si to vysvetlit
Usporiadat
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
mohlo to byť tým,že to bolo hneď po operácí keď pečeň musí ,,stráviť,, toľké množstvo liekov čo ti dali na spanie... podľa mňa to bude iba tým, prípadne sa obráť na lekára a poraď sa s ním.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

pasuliatko Pozri príspevok
mohlo to byť tým,že to bolo hneď po operácí keď pečeň musí ,,stráviť,, toľké množstvo liekov čo ti dali na spanie... podľa mňa to bude iba tým, prípadne sa obráť na lekára a poraď sa s ním.
No inak si to neviem vysvetlit, cim by to mohlo byt. Lekar naznacil, ze to moze byt z toho. Ale kto mi to moze dat na papier? Aky lekar???
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
No inak si to neviem vysvetlit, cim by to mohlo byt. Lekar naznacil, ze to moze byt z toho. Ale kto mi to moze dat na papier? Aky lekar???
Stanco a čo chceš na papier? Hm? Trošku diety pečeňovej, nezaťažujúcej, trošku LIV52 z lekárne ( aj vedlajšie účinky má zvyšuje plodnosť a predsa o bábo sa s mng. pokúšate ) a do dvoch mesiacov si ako rybička ( garantujem, ale vyhni sa alkoholu ).
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Stanco a čo chceš na papier? Hm? Trošku diety pečeňovej, nezaťažujúcej, trošku LIV52 z lekárne ( aj vedlajšie účinky má zvyšuje plodnosť a predsa o bábo sa s mng. pokúšate ) a do dvoch mesiacov si ako rybička ( garantujem, ale vyhni sa alkoholu ).
Alkoholu sa vyhybam a tie problemy mam od 2006 a vyzd mi to tak vychadza pri testoch , ze mam vysoke pecenove testy a nikto s tym ani nic nerobi. A ja neviem sam ze co by som mal robit ked mi na to lekari nic nepovedia. Len sa ma kazdy rok pytaju ze ci som pil pred nejakym casom... A to min 2 tyzdne pred testami nepijem ani pivo, nic alko...
A tlak tiez. Ten mi zo dna na den vybehol nejak.Bolo mi kus blbo, zmerali mi tlak a 160/100. V podstate zo dna na den. A stale mam od vtedy nad 140/90
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Alkoholu sa vyhybam a tie problemy mam od 2006 a vyzd mi to tak vychadza pri testoch , ze mam vysoke pecenove testy a nikto s tym ani nic nerobi. A ja neviem sam ze co by som mal robit ked mi na to lekari nic nepovedia. Len sa ma kazdy rok pytaju ze ci som pil pred nejakym casom... A to min 2 tyzdne pred testami nepijem ani pivo, nic alko...
A tlak tiez. Ten mi zo dna na den vybehol nejak.Bolo mi kus blbo, zmerali mi tlak a 160/100. V podstate zo dna na den. A stale mam od vtedy nad 140/90
No dosť skoro začínajú problémy u teba, ale čo sa týka pečene. Tak žiadne týžden dva pred testami nepiť.
Proste vysad alkohol, kúp si v lekárni LIV52 ( je to úžasný liek ), dávaj si podla návodu ( nepamätám dávkovanie ) a ešte kúp si semeno pestreca marianskeho, a každý večer zjedz jednu polievkovú lyžicu pomletého semena ( ako orechy treba pomleť ).

No a zo stravy, super pečeni robí tvaroh. Takže ak máš príležitosť tak pár krát v týždni zjedz tvaroh alebo nejaké tvarohové jedlá.

Pečeň má úžasnú schopnosť, vie sa regenerovať. Takže ak dodržíš čo i len polovicu toho čo som Ti písala, tak sa Ti výsledky polepšia.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
No dosť skoro začínajú problémy u teba, ale čo sa týka pečene. Tak žiadne týžden dva pred testami nepiť.
Proste vysad alkohol, kúp si v lekárni LIV52 ( je to úžasný liek ), dávaj si podla návodu ( nepamätám dávkovanie ) a ešte kúp si semeno pestreca marianskeho, a každý večer zjedz jednu polievkovú lyžicu pomletého semena ( ako orechy treba pomleť ).

No a zo stravy, super pečeni robí tvaroh. Takže ak máš príležitosť tak pár krát v týždni zjedz tvaroh alebo nejaké tvarohové jedlá.

Pečeň má úžasnú schopnosť, vie sa regenerovať. Takže ak dodržíš čo i len polovicu toho čo som Ti písala, tak sa Ti výsledky polepšia.
Ale ja ani tak vela nepijem. Nejake to pivo. To nema vplyv na pecen! To by mi zistili uz davno a nie po operaciach a uspavani. Ide o tom, ze sa mi to stalo pocas operacii, asi...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Ale ja ani tak vela nepijem. Nejake to pivo. To nema vplyv na pecen! To by mi zistili uz davno a nie po operaciach a uspavani. Ide o tom, ze sa mi to stalo pocas operacii, asi...
Hm,
brala som penicilin a ked mi zobrali krv tak moje pečenové testy boli v nebeských výšavach. Za mesiac mi brali krv znova a boli v norme.
Proste pečeň sa regeneruje. Všetko na ňu vplýva, aj lieky ked berieš, aj narkoza . Aj lieky proti bolesti. S tým nič neurobí nikto.

Pokiaľ ty sa nepostavíš a nepovieš, fajn chcem byť v pohode tak na tie dva tri mesiace vynechám komplet alkohol ( aj pivko ) a podporím pečeň tými dobrotami čo som Ti vypísala. Nebudem sa namáhať, lebo si predstav ked regeneruješ pečeň tak aj fyzickej námahe sa treba vyhýbať. A naozaj do krátkeho času budeš fit.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Hm,
brala som penicilin a ked mi zobrali krv tak moje pečenové testy boli v nebeských výšavach. Za mesiac mi brali krv znova a boli v norme.
Proste pečeň sa regeneruje. Všetko na ňu vplýva, aj lieky ked berieš, aj narkoza . Aj lieky proti bolesti. S tým nič neurobí nikto.

Pokiaľ ty sa nepostavíš a nepovieš, fajn chcem byť v pohode tak na tie dva tri mesiace vynechám komplet alkohol ( aj pivko ) a podporím pečeň tými dobrotami čo som Ti vypísala. Nebudem sa namáhať, lebo si predstav ked regeneruješ pečeň tak aj fyzickej námahe sa treba vyhýbať. A naozaj do krátkeho času budeš fit.
Lenze ja mam s tym problemy uz 4 roky a pecen sa mi neregeneruje..... :-(((
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

stanco007 Pozri príspevok
Lenze ja mam s tym problemy uz 4 roky a pecen sa mi neregeneruje..... :-(((
Hm,
a papaš LIV52?
Papaš kopu tvarohu?
Vynechávaš alkohol?
Papaš pomletý pestrec mariansky?

AK si 4 krát odpovedal áno tak potom bohužial na teba to nezabralo.

Pečeň k regenerácii potrebuje pomôcť.
No dobre ja končím v tej téme, lebo čo som chcela povedať som povedala. A ked ti poviem, že podobným štýlom čo som ti opísala ale ešte aj pitím čaju z lubovníka bodkovaného klesli hodnoty ALT zo 14 na 0,42 tak neuveríš. A bolo to v štádiu, že hrozila transplantácia pečene. Pekný večer prajem.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Xanti Pozri príspevok
Hm,
a papaš LIV52?
Papaš kopu tvarohu?
Vynechávaš alkohol?
Papaš pomletý pestrec mariansky?

AK si 4 krát odpovedal áno tak potom bohužial na teba to nezabralo.

Pečeň k regenerácii potrebuje pomôcť.
No dobre ja končím v tej téme, lebo čo som chcela povedať som povedala. A ked ti poviem, že podobným štýlom čo som ti opísala ale ešte aj pitím čaju z lubovníka bodkovaného klesli hodnoty ALT zo 14 na 0,42 tak neuveríš. A bolo to v štádiu, že hrozila transplantácia pečene. Pekný večer prajem.
Dik za rady. Tvaroh zboznujem a pijem aj vsetky druhy cajov hadam co su :-)))
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

stanco 007, tie výsledky pečene nie sú tak dramatické, ako dramaticky to podávaš. Teš sa, že Ti je zatiaľ len to. A ak to chceš na papier, aby si mohol niekoho žalovať, to Ti nikto nedá, lebo nemá Ti čo dať. Operaovali Ťa, asi to bolo potrebné. Pomohli Ti? Pán Boh zaplať. Že sú pri tom žiaľ "nejaké" vedľajšie účinky? Mohli byť aj fatálnejšie. Váž si čo máš, pracuje na sebe, ono sa to zlepší a teš sa z každého dňa. Čo by iní za to dali ...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Jana2004 Pozri príspevok
stanco 007, tie výsledky pečene nie sú tak dramatické, ako dramaticky to podávaš. Teš sa, že Ti je zatiaľ len to. A ak to chceš na papier, aby si mohol niekoho žalovať, to Ti nikto nedá, lebo nemá Ti čo dať. Operaovali Ťa, asi to bolo potrebné. Pomohli Ti? Pán Boh zaplať. Že sú pri tom žiaľ "nejaké" vedľajšie účinky? Mohli byť aj fatálnejšie. Váž si čo máš, pracuje na sebe, ono sa to zlepší a teš sa z každého dňa. Čo by iní za to dali ...
Nechcem nic davat na papier. Len sa pytam. A som na invalidnom... Operacie mi len pohorsili!!!
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
stanco007 Pozri príspevok
No inak si to neviem vysvetlit, cim by to mohlo byt. Lekar naznacil, ze to moze byt z toho. Ale kto mi to moze dat na papier? Aky lekar???
a na čo to potrebuješ mať na papieri?
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

pasuliatko Pozri príspevok
a na čo to potrebuješ mať na papieri?
Moze sa mi to zist, nakolko tie operacia sa tykali pracovneho urazu. Uz na tom robim
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
stanco007 Pozri príspevok
Moze sa mi to zist, nakolko tie operacia sa tykali pracovneho urazu. Uz na tom robim
ale to neviem či ti niekto vypíše taký papier...
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Liek LIV52 už v lekárni nekúpite. Ja mám podobný problém - pred 3 rokmi mi pri lekárskej prehliadke zistili zlé pečeňové testy a celkový záver - prekonaná hepatitída tybu B, neviem dodnes komu mám za toto dedičstvo poďakovať. Prekonala som veľa lekárskych zákrokov a zrejme pri niektorom mi to krvou odovzdali.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

pasuliatko Pozri príspevok
ale to neviem či ti niekto vypíše taký papier...
Ci mi to niekto da priamo na papier, ze sa mi pri operaciach poskodila pecen kvoli uspavaniu je mi uz aj jedno. Zaujimalo ma, ci s to da nejak spravit a kto by mi to mohol napisat z lekarov. Mam dost potvrdeni a vysetreni, ktore mi potvrdzuju zdravu pecen pred operaciami a poskodenu po nich. Medzi tym, ziadne choroby a ani uraz! Plus mi zistli, ze som prekonal aj pankreacitidu! Ani som o nej nevedel a ani netusim co to je sakra.
Na 100% ta pecen bude poskodena kvoli operaciam
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
- treba ale pouvažovať o tom, či poškodenie nemohli spôsobiť lieky, ktoré si dostával po operáciách- antibiotiká a podobné.
Neviem o tom, že by narkóza poškodzovala pečeň- ?? ako anesteziolog. sestra som o tom nepočula. Po každej op sa nasadzuje atb clona ...skús pouvažovať aj týmto smerom...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Bionda Pozri príspevok
- treba ale pouvažovať o tom, či poškodenie nemohli spôsobiť lieky, ktoré si dostával po operáciách- antibiotiká a podobné.
Neviem o tom, že by narkóza poškodzovala pečeň- ?? ako anesteziolog. sestra som o tom nepočula. Po každej op sa nasadzuje atb clona ...skús pouvažovať aj týmto smerom...
No konecne nejaky clovek co sa v tom vyzna. Dik za nazor.
Dnes mi brali krv a zase jedna hodnota co poukazuje na pecen je namiesto max 0,6 az 0,96. Primar mi povedal, ze to moze byt aj tym uspavanim-tou latkou.
Lieky co mi davali boli len od bolesti a plus mi davali injekcie do brucha proti zrazaniu krvi. Inac nic.
Len beriem na koleno Condrosulf ale to pochybujem, ze by mi poskodilo pecen. Uz 4 roky mam zle hodnoty. Po druhej operacii a uspani. Musi to byt len v tom lebo nepijem a kavu tam max 1-2 za tyzden-aj to ako dazdova voda, co sa mi az smeju :-)))
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
stanco007 vezmem to s tej humornej stránky : doma sa ťa nechcú zbaviť- pomaly ťa trávia ?-
Máš preukáteľné, že pred op si mal pečeňové testy v norme? t.j. v deň operácie výsledky -v rámci predoperačného vyšetrenie ( to si musel absolvovať!)to bolo OK?
Pankreatitída má príčinu najčastejšie- pri cholelithiase ( kamene v žlčníku upchajú odtok ) , po nadmernom pití alkoholu, po traume, niektoré neurogénne alebo ako sprievodná komplik., po týfe, skarlatíne, disentérii, parotitíde....
A ako ti vysvetlili, tú pankreatitídu? Nemal si žiadne príznaky? Veď na to sa môže aj zomrieť?! a ako ti zistili , že si to prekonal?

P.S a esential f, flavobion, lipovitan... ti nepomohli? ten tvaroh je super , skús aj šetriacu stravu
Naposledy upravil Bionda : 05.02.10 at 17:49
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať