Zavrieť

Porady

Prechod z pausalnych výdavkov na ju

Ahojte poradaci, citala som ako postupovať pri prechode,ale stale tomu nejako nerozumiem. Za rok 2008 som nemala žiadne výdavky tak som spravila DP z paušal.vydavkami. Teraz už mám aj vydavky tak som chcela uctovat v JU a urobit DP s riadnymi vydavkami. No zda sa mi to zlozité.
Závazky so nemala žiadne, Pohladavky 2 decemb. fakt.nezaplatené / zapl. až v jan 2009/a do ZP sa platí za dec. až v januari 2009. Mohli by ste mi poradiť aj s prikladom. Dakujem velmi pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Prepáč ale nedá mi, v profile máš uvedené účtovník-živnostník prosím Ťa, to sa aj tým účtovníctvom živíš keď toto je pre Teba zložité.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Musíš podať dodatočné DP za rok 2008, kde do príjmov pripočítaš aj tú fa za december, vyplatenú v januári a do výdavkov odvody do ZP za december, ktoré si zaplatila tiež v januári. Môj manžel tiež v roku 2010 prechádza z paušálnych na JU a my sme to riešili tak, že sme na fa za december dali skoršiu splatnosť a odvody za december sme zaplatili v decembri. Aspoň nemusíme podávať DDP. Proste všetky príjmy a výdavky musia byť uhradené do 31. decembra daného roku. Od januára začínaš, akoby od nuly.

    Mirkapo je offline (nepripojený) Mirkapo

    Mirkapo
    Dakujem za odpoved, myslela som si že som to zle pochopila, ale odpoved bola presne taka ako by som to riešila aj ja. Este raz dakujem

    Prechod z pausalnych výdavkov na ju

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.