Zavrieť

Porady

zaúčtovanie preplatku odvodov

Dobrý večer. Prosím o radu. SZČO obdžal preplatok zo Soc.poisť, avšak suma je rozdielna od preplatku ktorú má v evidencií pohladávok. Bude to správne ak sa to zaúčtuje:
suma preplatku - iný zdan.príjem
interným dokladom sa vyrovná pohladávka
rozdiel,ktorý nie je v evidencí pohladávok zostane len tak v tom zdan.príjme bez uvedenia kde vznikol.
Naposledy upravil Dav : 06.02.10 at 18:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sztracena je offline (nepripojený) sztracena

    sztracena
    prosíím.súrne potrebujem vedieť čo s tým rozdielom čo nie je evidovaný ako pohladávka.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    sztracena Pozri príspevok
    prosíím.súrne potrebujem vedieť čo s tým rozdielom čo nie je evidovaný ako pohladávka.
    Ak si dala tie odvody, ktoré boli platené navyše, ako VOZD, tak by to mal byť ako POZD. A v pohľadávkach by som to vyriešila asi tak, že by som ten rozdiel zaevidoval tiež do pohľadávok, keď prišli peniažky.

    sztracena je offline (nepripojený) sztracena

    sztracena
    a dám to ako pohladávka za čo. totiž ja neviem kde vznikol ten rozdiel, pravdepodobne bol v roku 2008 PN ale nedal mi doklady.

    maska2 je offline (nepripojený) maska2

    sme viacerí kámoši maska2
    Nie som si celkom istá, ale PN sa nezapočítava do POZD..Takže skôr príjem NZD.Andrea

    zaúčtovanie preplatku odvodov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.