Zavrieť

Porady

Trvalý príkaz na jazdu + používanie firemného auta

Vie mi prosím niekto poradiť ako má vyzerať trvalý príkaz na jazdu.

Rada by som pridelila zamestnancovi auto ale potrebujem už mať uvedený doklad v poriadku. Eše sa opýtam pokiaľ bude používať toto auto len počas pracovnej doby a nebude ho používať na súkromné účely má ho k dispozícii len od pondelka do piatka a parkuje na dvore fimy budem mu musieť mať ako príjem v mzdne 1% z obstarávacej ceny auta za používanie auta? Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    ADA
    Vie mi prosím niekto poradiť ako má vyzerať trvalý príkaz na jazdu.

    Rada by som pridelila zamestnancovi auto ale potrebujem už mať uvedený doklad v poriadku. Eše sa opýtam pokiaľ bude používať toto auto len počas pracovnej doby a nebude ho používať na súkromné účely má ho k dispozícii len od pondelka do piatka a parkuje na dvore fimy budem mu musieť mať ako príjem v mzdne 1% z obstarávacej ceny auta za používanie auta? Ďakujem za odpoveď
    Trvalý príkaz žiaľ nepoznám. V takomto prípade nemusíš zamestnancovi nič zdaňovať (čo sa týka použitia auta).

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Skús mu dať písomnú plnú moc s uvedením druhu činností, na zabezpečenie ktorej potrebuje mať trvale pridelené auto.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    ADA
    Vie mi prosím niekto poradiť ako má vyzerať trvalý príkaz na jazdu.

    Rada by som pridelila zamestnancovi auto ale potrebujem už mať uvedený doklad v poriadku. Eše sa opýtam pokiaľ bude používať toto auto len počas pracovnej doby a nebude ho používať na súkromné účely má ho k dispozícii len od pondelka do piatka a parkuje na dvore fimy budem mu musieť mať ako príjem v mzdne 1% z obstarávacej ceny auta za používanie auta? Ďakujem za odpoveď
    Ak dať príkaz na jazdu, potom na každú osobitne.
    Ja by som to riešila dohodou o zverení vozidla zamestnancovi na používanie v súvislosti s charakterom jeho náplne práce, pričom by som ho zaviazala k povinnosti o vozidlo sa starať, t.j. nahlasovať požiadavky na vykonanie bežnej údržby alebo opráv väčšieho rozsahu. Súčasne by som do dohody uviedla, že je zákaz vozidlo používať na súkromné účely; kde vozidlo bude parkovať (vo firme); že má povinnosť viesť knihu jázd; akou formou má predkladať spotrebu PHL účtovníčke; a pod. Určite sa ešte nájde niečo.
    V minulosti na tomto princípe fungovali tzv. "referentské vozidlá" (kto si to ešte pamätáte).

    Ivette je offline (nepripojený) Ivette

    Ivette
    Mám tiež problém s používaním firemného auta. U nás majú zamestnanci pridelené služobné vozidlá len na služobné účely, ale parkujú s nimi doma. Samozrejme, že ich niekedy použijú aj na súkromné účely. Mám teraz problém ako čo najlepšie vyriešiť to, ak v tom čase spôsobí vodič pod vlyvom alkoholu nejakú veľkú škodu. Poisťovňa to vraj vtedy nepreplatí, neviem či by to ošetrila dohoda o hmotnej zodpovednosti. Ono je to asi jedno, či s ním išiel služobne alebo súkromne, ak bol opitý. Vie mi niekto poradiť, aké opatrenia treba vopred spraviť, aby bolo vymáhanie škody v plnej výške čo najrýchlejšie?


    ďakujem

    Trvalý príkaz na jazdu + používanie firemného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.