Zavrieť

Porady

kefírová kultúra.

Mala by som záujem o kefírové zrnká,ale nemôžem sa k nim dostať.U nás v meste je automat na mlieko,ktoré je husté,čerstvé,je z neho výborný tvaroh,a kefír z neho by bol -jedna báseň.Vedeli by ste mi poradiť,kde to kúpim? Má niekto skúsenosti s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Letula, toho treba veľmi málo, lebo sa samé množia, skús niekde v mliekarni pohľadať známeho, ktorý to doma "pestuje".

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Veľmi dobrá téma. Nedá sa ten základ zakúpiť niekde v racio obchodoch?
    Pred veľa rokmi som to robila a bolo to veru výborné.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    objednať kultúry tibi, kefíru aj kombuchy si môžeš tu, sú tu aj recepty, hoci momentálne vypredané, skús napísať

    http://www.tibi-kombucha.szm.com/

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Najlepší kefír je podľa mňa bez pridávania kefírových kultúr, veď mlieko keď necháš v teple skysne na kyslé samo a niet nad kvalitné kyslé kravské mlieko. Ak ti vadí, že je husté, môžeš ho rozhabarkovať a kefír máš jak lusk.

    Gabriela555 je offline (nepripojený) Gabriela555

    Gabriela555
    letula Pozri príspevok
    Mala by som záujem o kefírové zrnká,ale nemôžem sa k nim dostať.U nás v meste je automat na mlieko,ktoré je husté,čerstvé,je z neho výborný tvaroh,a kefír z neho by bol -jedna báseň.Vedeli by ste mi poradiť,kde to kúpim? Má niekto skúsenosti s tým?
    Ja som kefír robila tak, že som trochu z kupovaného kefíru naliala do čerstvého mlieka a nechala vykysnúť v teple. Za dva dni som mala chutný kefír. Keď vykysol, tak som znovu nechala trochu a naliala do čerstvého mlieka.

    letula je offline (nepripojený) letula

    letula
    Dnes som z automatu čapovala to fajné mlieko.Vďaka za info,ale kefír tak rýchlo nebude-nedostupné,vypredané ! Nečakala som,že bude problém ju zohnať.Budem sa ďalej snažiť.Kyška je dobrá vec,ale neobsahuje to, čo kefír.Je ideálna na črevnú flóru,a o to mi ide.Kým budú nové zemiačiky,ju zoženiem. Prípadné ponuky uvítam!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.