Zavrieť

Porady

ročne zuctovanie dani

ahojte potrebovala by som poradit. jeden zamestnanec ma manzelku na materskej, popti materskej pracovala na dohodu. treba aby mi do rocneho zuctovania dani doniesla aj tie papiere kolko zarobila na dohodu popri materskej ked si on chce dat uplatnit v tom tlacive aj manzelku? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smachotka Pozri príspevok
    ahojte potrebovala by som poradit. jeden zamestnanec ma manzelku na materskej, popti materskej pracovala na dohodu. treba aby mi do rocneho zuctovania dani doniesla aj tie papiere kolko zarobila na dohodu popri materskej ked si on chce dat uplatnit v tom tlacive aj manzelku? dakujem
    Jej príjmom je aj príjem z poberania materského aj príjem z dohody.

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    stačí keď ho uvedie do žiadosti o zúčtovnie (istejšie je keď donesie k nahliadnutiu potvrdenie zamestnávateľa aj výpis zo SP).
    A nech si aj manželka dá spočítať, či sa jej neoplatí podať DP.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    smachotka Pozri príspevok
    ano jej prijem bol aj materska a aj dohoda, tak ze tam treba obidva?
    chcem len upozorniť, že je rozdiel medzi materskou a rodičovským príspevkom
    materské - zväčša 28 týždňov od nástupu na MD - počíta sa do vlastného príjmu manželky
    rod. príspevok = štátna sociálna dávka - od skončenia materského do 3.rokov veku dieťaťa - nepočíta sa do vlastného príjmu manželky.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    smachotka Pozri príspevok
    tak ona ma potom rodic.prispevok. Tak ten ano prečo ten áno, veď som ti tam presne napísala, že rod. príspevok sa do vlastného príjmu NEPOČÍTA a aj dohoda o vykonanej praci ano

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    smachotka Pozri príspevok
    tak ona ma potom rodic.prispevok. Tak ten ano a aj dohoda o vykonanej praci ano
    Rodičovský sa do príjmu nepočíta, príjem z dohôd určite áno.

    U manželky bol príjem z dohôd pravdepodobne zdanený zrážkou, môže si ho cez RZ alebo DP typu A nárokovať naspäť, má nárok na odpočítateľnú položku na daňovníka. Odpočet na manželku tým nebude ovplyvnený.

    ročne zuctovanie dani

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.