Zavrieť

Porady

práca na dva dni

Ahojte,
vo firme potrebujeme dať preložit z AJ návod na použitie, bude nám to prekladať kolegov syn - študent. Ten preklad mu bude trvať 2-3 dni. Treba s ním spisovať DOVP, náhlasiť ho na SP zaplatiť odvody??? Nedá sa to neako legálne obísť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Veď s dohodou nie je žiaden problém, odvody nebude platiť žiadne, len zamestnáv. do SP aj to len G a ÚP.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    ved áno, na jednej strane to chce mať vedenie v nákladoch a na druhej nechcú za to platiť DPH ani odvody do SP...a ja mám niečo vymyslieť...

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    tweedle Pozri príspevok
    ved áno, na jednej strane to chce mať vedenie v nákladoch a na druhej nechcú za to platiť DPH ani odvody do SP...a ja mám niečo vymyslieť...
    veď DPHačka sa na to nevzťahuje a odvody platí len zamestnávateľ a to garančný fond 0,25% a úrazové poistenie 0,8 %, čo je zanedbateľné

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    teraz ma to napadlo a tie odvody budem musiť 2 hodiny šéfovi vysvetlovať, že sa to jednoducho inak nedá...pre neho je aj 10 centov veľa...to zas bude debata ) už ho počujem :ale katuška to sa musí dať neako obísť))

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    tweedle Pozri príspevok
    teraz ma to napadlo a tie odvody budem musiť 2 hodiny šéfovi vysvetlovať, že sa to jednoducho inak nedá...pre neho je aj 10 centov veľa...to zas bude debata ) už ho počujem :ale katuška to sa musí dať neako obísť))


    musíš sa na to psychicky pripraviť a ho prevalcovať ...... keď to chce mať v nákladoch ......

    je tu ešte jedna možnosť a to náhodný príležitostný príjem podľa § 9 ods. 1 h, oslobodenie do výšky 894,60 € ročne

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Zákon o dani z príjmov
    §9 ods. 1

    h) podľa § 6 ods. 3 a § 8 ods. 1 písm. a), ak nejde o príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou, ak úhrn týchto príjmov nepresiahne v zdaňovacom období päťnásobok sumy životného minima39a) platného k 1. januáru príslušného zdaňovacieho obdobia (ďalej len "platné životné minimum ); ak takto vymedzené príjmy presiahnu päťnásobok sumy platného životného minima, do základu dane sa zahrnú len príjmy nad takto ustanovenú sumu; výdavky k príjmom zahrnovaným do základu dane sa zistia rovnakým pomerom, ako je pomer príjmov zahrnovaných do základu dane k celkovým príjmom,

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    tweedle Pozri príspevok
    ale tu sa hovorí len o dani, nie o odvodoch, nie? alebo zas nechápem?!
    s týmto nemajú odvody nič spoločné a ani daň do tej výšky ročne

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    vyriešim to tak, že chalan si podpíše vyhlásenie o nezdanitelnej časti nahlásim ho do SP zaplatia sa odvody a hotovo...jediné správne riešenie, o ktorom som vedela v podstate aj predtým, ale čo už....)Dakujem všetkým za pomoc...dufam že nie som jediná ktorá má lakomého šéfa

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety

    Nemôže byť aj vlk sýty, aj ovca celá. AK chce preklad, tak musí niečo preto obetovať.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    tweedle Pozri príspevok
    Ahojte,
    vo firme potrebujeme dať preložit z AJ návod na použitie, bude nám to prekladať kolegov syn - študent. Ten preklad mu bude trvať 2-3 dni. Treba s ním spisovať DOVP, náhlasiť ho na SP zaplatiť odvody??? Nedá sa to neako legálne obísť?
    Odmailujte mi to ja to pre Vás preložím ZADARA !

    Keď ste tak tupí,že neviete jednu stranu preložiť z AJ. !!!

    A pri každej priležitosti sa chvascete ako ste vzdelaní a odborne zdatní

    a robotník-monter vám to ide preložiť na počkanie a zadara. SHIT !

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    tweedle Pozri príspevok
    pošli mi tvoj e-mail

    Tam ho máš keď klikneš na Laco-monter

    no tu ho dávam ešte raz : kocirka@centrum.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.