Zavrieť

Porady

Poézia - Štefan Moravčík

Dobrý deň,
už dlhšie zháňam na internete básne Štefana Moravčíka (miestna knižnica je v rekonštrukcii ) . Dcéra potrebuje do školy od tohto autora zbierku básní "Kráľ slova" a nikde ju neviem zohnať. Môže mi niekto poskytnúť (na SS) text aspoň jednej básne? (Keby bolo viac, potešilo by ma to - dcéra je totiž prieberčivá ).
Vopred Vám veľmi pekne ďakujem!!!
_____________________________________

Alena
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    UFO.ar je offline (nepripojený) UFO.ar

    UFO.ar
    Ďakujem všetkým, ktorí mali záujem a ochotu pomôcť. Súčasná poézia nie je asi bežným doplnkom našich knižníc, však?! Dcéra si už medzitým problém poriešila - pomohla spolužiačka.

    Ešte raz vďaka. Prajem pekný deň všetkým poraďákom .
    ________________________
    Alena

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    UFO.ar
    Ďakujem všetkým, ktorí mali záujem a ochotu pomôcť. Súčasná poézia nie je asi bežným doplnkom našich knižníc, však?! Dcéra si už medzitým problém poriešila - pomohla spolužiačka.

    Ešte raz vďaka. Prajem pekný deň všetkým poraďákom .
    ________________________
    Alena
    Alena,
    som prekvapená, že sa rozčuľuješ. Nie každý skutočne má doma tvorby našich poetov, a tí čo ju majú, pravdepodobne nechodia na túto stránku. Mám doma veľa zbierok básnikov, ale nie súčasnosť, keď som si kupovala tieto knihy, mnohé z nich síce boli nadčasové, ale tento autor Bohužiaľ!
    Takže myslím si, že tvoje ďakovanie by malo byť za rady, ktoré ti pomohli v zorientovaní sa v súčasných zákonoch, účtovníctve a bežných ľudských problémoch. Alebo myslíš, že mali byť odpovede - ľutujem, nemám? To by asi bolo zbytočné.
    Prajem ti pekný deň.

    UFO.ar je offline (nepripojený) UFO.ar

    UFO.ar
    Je mi ľúto, že moje poďakovanie vyznelo ako rozčuľovanie sa nad tým, že mi nikto nevie pomôcť, prípadne poradiť. Naopak, písala som to s pochopením a moje poďakovanie bolo skutočne úprimné. Napriek tomu, že som prosbu nedopatrením zaradila so témy "cestovanie", veľa z Vás si otázku prečítalo a určite, ak by mohli, iste by zareagovali. Skutočne som bola vďačná za Váš záujem, ktorý si cením, a kedže problém pominul, pokladala som len za slušnosť na to upozorniť. Ak moje slová vyzneli pohŕdavo a urážlivo, veľmi sa za to ospravedlňujem. PORADU a poraďákov si veľmi vážim, lebo ste úžasní!

    __________________________
    Alena

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    UFO.ar
    Je mi ľúto, že moje poďakovanie vyznelo ako rozčuľovanie sa nad tým, že mi nikto nevie pomôcť, prípadne poradiť. Naopak, písala som to s pochopením a moje poďakovanie bolo skutočne úprimné. Napriek tomu, že som prosbu nedopatrením zaradila so témy "cestovanie", veľa z Vás si otázku prečítalo a určite, ak by mohli, iste by zareagovali. Skutočne som bola vďačná za Váš záujem, ktorý si cením, a kedže problém pominul, pokladala som len za slušnosť na to upozorniť. Ak moje slová vyzneli pohŕdavo a urážlivo, veľmi sa za to ospravedlňujem. PORADU a poraďákov si veľmi vážim, lebo ste úžasní!

    __________________________
    Alena
    Alenka z toho si nič nerob. Ja som to pochopila tak ako to píšeš. Každý si to vysvetľuje po svojom. Nech Ťa to netrápi, ale aj na Porade sa bohužiaľ nájdu jedinci, ktorí si myslia, že všetko vedia, všade boli a aj napriek peknému heslu pozerajú na ľudí z tej negatívnej stránky. Nenadarmo sa hovorí: podľa seba súdim Teba. Ja som sa už snažila po dobrom , ale boužiaľ sa mi to nepodarilo!! Už som to predýchala..

    Tému som si všimla, pretože Števo Moravčík je môj kamarát.. so sestrou spolu študovali, ale nemohla som Ti pomôcť, pretože som bola v teréne. Je správne, že už vieme, že si dcéra pomohla a nemusíme sa s tým zaťažovať.

    Všetko dobré a na Porade naďalej v pohode

    Hela

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ondrejvla
    Alena,
    som prekvapená, že sa rozčuľuješ. Nie každý skutočne má doma tvorby našich poetov, a tí čo ju majú, pravdepodobne nechodia na túto stránku. Mám doma veľa zbierok básnikov, ale nie súčasnosť, keď som si kupovala tieto knihy, mnohé z nich síce boli nadčasové, ale tento autor Bohužiaľ!
    Takže myslím si, že tvoje ďakovanie by malo byť za rady, ktoré ti pomohli v zorientovaní sa v súčasných zákonoch, účtovníctve a bežných ľudských problémoch. Alebo myslíš, že mali byť odpovede - ľutujem, nemám? To by asi bolo zbytočné.
    Prajem ti pekný deň.
    Ja som to nevzala ako rozčuľovanie a verím, že veľa ďalších Poraďákov tiež nie. Boli to milé slová a bolo to z nich cítiť.
    A neodpovedanie neznamená, že nie je záujem. Bolo to vidieť na počte videných. A tá veta, ktorú som vyznačila to vystihuje. Hľadali sme na nete, ale nepodarilo sa nám nič zohnať. Ale aký dôvod by to malo, keby sme to sem uvádzali? A autorka príspevku to aj pochopila.
    Naposledy upravil Jana Acsová : 28.09.05 at 17:11

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    UFO.ar
    Je mi ľúto, že moje poďakovanie vyznelo ako rozčuľovanie sa nad tým, že mi nikto nevie pomôcť, prípadne poradiť. Naopak, písala som to s pochopením a moje poďakovanie bolo skutočne úprimné. Napriek tomu, že som prosbu nedopatrením zaradila so témy "cestovanie", veľa z Vás si otázku prečítalo a určite, ak by mohli, iste by zareagovali. Skutočne som bola vďačná za Váš záujem, ktorý si cením, a kedže problém pominul, pokladala som len za slušnosť na to upozorniť. Ak moje slová vyzneli pohŕdavo a urážlivo, veľmi sa za to ospravedlňujem. PORADU a poraďákov si veľmi vážim, lebo ste úžasní!

    __________________________
    Alena
    V tom prípade sa ospravedlňujem. Ja som to tak pochopila.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    ALDA
    Alenka z toho si nič nerob. Ja som to pochopila tak ako to píšeš. Každý si to vysvetľuje po svojom. Nech Ťa to netrápi, ale aj na Porade sa bohužiaľ nájdu jedinci, ktorí si myslia, že všetko vedia, všade boli a aj napriek peknému heslu pozerajú na ľudí z tej negatívnej stránky. Nenadarmo sa hovorí: podľa seba súdim Teba. Ja som sa už snažila po dobrom , ale boužiaľ sa mi to nepodarilo!! Už som to predýchala..

    Hela
    Myslíš, že to každý je stvorený na ubližovanie? Je to úbohé! Viac sa o tom nemienim baviť!
    Vidíš, a ja som si myslela, že keď sa predýcham, tak ako mi radili, že bude viac kyslíka. Ale nie je to pravda!

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Mila ALDA, zrejme by sa ludia mali najskor Teba spytat, ci mozu napisat na Poradu svoj nazor.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    durisovad
    Mila ALDA, zrejme by sa ludia mali najskor Teba spytat, ci mozu napisat na Poradu svoj nazor.
    Bez komentára

    UFO.ar je offline (nepripojený) UFO.ar

    UFO.ar
    ondrejvla
    V tom prípade sa ospravedlňujem. Ja som to tak pochopila.
    Vlastička, OK, je to v pohode. Samozrejme, že sa nehnevám. Prajem pekný a úsmevný deň!

    Ostatným, ktorí sa zapojili do diskusie ďakujem a teším sa na "stretnutie" aj v iných témach.
    _______________
    Alena

    z-u-n-a je offline (nepripojený) z-u-n-a

    z-u-n-a
    ondrejvla Pozri príspevok
    Alena,
    som prekvapená, že sa rozčuľuješ. Nie každý skutočne má doma tvorby našich poetov, a tí čo ju majú, pravdepodobne nechodia na túto stránku. Mám doma veľa zbierok básnikov, ale nie súčasnosť, keď som si kupovala tieto knihy, mnohé z nich síce boli nadčasové, ale tento autor Bohužiaľ!
    Takže myslím si, že tvoje ďakovanie by malo byť za rady, ktoré ti pomohli v zorientovaní sa v súčasných zákonoch, účtovníctve a bežných ľudských problémoch. Alebo myslíš, že mali byť odpovede - ľutujem, nemám? To by asi bolo zbytočné.
    Prajem ti pekný deň.

    Obe prepáčte, ak sa vyjadrujem k problému, ktorý je už vyriešený, ale nedalo mi... Nie každý má doma poéziu... a: ...ale tento autor? mi nedali. Je to môj obľúbený autor, mám od neho dosť kníh a keby som bola rýchlejšia, rozmýšľala by som len nad autorskými právami (asi nie dlho). Chcela som z neho robiť diplomovku, nakoniec som si vybrala iného hráča so slovom. Je to autor svetového formátu a len náš, lebo slovíčkari so slovenskými slovami. Odporúčam všetkým, čo majú radi slovenčinu a hravosť. Potešili by už len jednotlivé slová ako LŽIVOT, TMAJÁK, EROSNIČKY, to len čo mi teraz narýchlo napadli všetkým krásny deň, dúfam, že tu na mňa nikto nezaútočí a ja som sa tiež nechcela nikoho dotknúť prepáčte dlhé reči

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.