Zavrieť

Porady

Otrasné - salám, ocot, Meinl a iní...

To je otras, čo sa predáva...

JULIUS MEINL V ČR
STARÉ SALÁMY OMÝVAL A PREDÁVAL
Zo zahraničia,
16:56 23.09.2005



Pozorné oko českej Štátnej poľnohospodárskej a potravinárskej inšpekcie opäť odhalilo šokujúce praktiky pri predaji potravín.

V českobudejovickej pobočke reťazca Julius Meinl vedúci pracovníci nútili zamestnancov, aby salámy po záručnej lehote omývali octovou vodou, natierali olejom a prebalené opäť predávali.

Podobne nešetrne k zákazníkom postupoval reťazec aj v prípade starých syrov, z ktorých zamestnanci museli vyrezávať plesnivé miesta a vracať do predaja.

V Českých Budějoviciach nešlo podľa hovorkyne inšpekcie Daniely Kolejkovej o náhodu, ale o systém. Do lahôdok v predajni v centre mesta sa údeniny po záručnej lehote dokonca zvážali z iných predajní reťazca.

Niet divu, že zamestnanci jednu z chladených miestností skladu, premenovali na kafilériu. Inšpektori objavili v predaji dokonca salámu, ktorej sa pôvodná záručná lehota skončila už v máji.

Reťazcu Julius Meinl hrozí v Česku mastná pokuta v stovkách tisícok korún a vedúcim pracovníkom trestné stíhanie za vydieranie a predaj potravín ohrozujúcich zdravie spotrebiteľa.
Na juhu Čiech sa vďaka inšpekcii zablyslo tento týždeň už po druhý raz: v stredu bol zakázaný predaj všetkých potravín v hypermarkete Hypernova v Jindřichovom Hradci, pretože sa tam preháňali myši a v regáloch si pochutnávali na pečive, zákuskoch, múke a cestovinách.

uvedené je na Atlase v správach zo zahr.

tiež je k tomu zaujímavá diskusia, ktorú pripájam do prílohy:
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    pyton
    To je otras, čo sa predáva...
    ... šokujúce praktiky pri predaji potravín. ....

    ...bol zakázaný predaj všetkých potravín v hypermarkete .... pretože sa tam preháňali myši a v regáloch si pochutnávali na pečive, zákuskoch, múke a cestovinách.....
    ... a človek by si povedal, že takto podobne by si snáď dovolil (a chcel či "musel") len malý predajca, nie bohatý a neosobný reťazec. Len malý predajca so "zvláštnym prístupom" (nazvime to trebárs takto) k predaju a k zákazníkovi by predsa bol schopný takéhoto predaja. A vida! ... ktovie ako je to v tom "mojom" reťazcovom obchode? Hmmmm.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Je to hnus a absolútna arogancia k zákazníkovi. Mne stačí, keď u nás v Bil.. majú nakrájanú salámu oschnutú a protivne vyzerajúcu. Predavačka trochu poprekladá salámu, tú hnusnú dá pod čerstvú a je po probléme. Moja kamarátka bola na brigáde v uvedenom reťazci a povedala "nikdy viac!" Tiež ich nútili odkrajovať oplesneté časti zo syrov (aj po záruke), prerážať dátumy a takto upravené pekne vkladať do regálov pod značkou "AKCIA". Odvtedy ma prešla chuť u nich uvedené výrobky kupovať. Len ktovie, čo ešte takýmto spôsobom upravujú!!!!

    Vera je offline (nepripojený) Vera

    Vera
    Fuj, a to môj otec včera našiel v tatarskej klinec...brrr, ešte že si zub nevylomil...

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    ... tož, kontrolovať to čo mi balia, tvrdo reklamovať ak som postihnutá, trvať na výmene či náhrade. Do tej istej kategorie patrí: nezapínať telku ked bežia Vyvolení či Big Brother.... ľahko sa hovorí, ťažšie realizuje, poznám. Ale kým sa spotrebiteľsky neuvedomíme, tak si budú s nami robiť čo chcú No ale nech tu nevyzerám ako Vasilisa premúdra - minule som si v Bile kúpila taký chutno vyzerajúci kúsok pečeného bôčika, nechcite čuchať ten smrad po jeho rozbalení viete ako psovi chutil?!!! ved kto by meral cestu späť a naťahoval sa pre pár korún, že - ale práve o tom to je, žiaľ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Je to smutné a zarážajúce, že je to už aj v našich obchodoch.
    Naposledy upravil Tweety : 27.10.05 at 11:43

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    endrju
    Nemalo byť napísané "ešte" namiesto "už"?
    No nechcela som to napísať tak drsne, ale asi to tak bude.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Takovej páreček z MAKRA...
    Následující receptura na obyčejné párky byla získána od nejmenovaného pracovníka jedné Rakouské firmy, která vyrábí uzeniny na objednávku a podle cenových požadavků supermarketů a hypermarketů v České republice, zřejmě pod jednotným obalem.

    Obyčejné párky, receptura na 100 kg výsledného produktu:
    15 kg SEPARÁT (kostní moučka)
    15 kg SÁDLA
    26 kg KŮŽOVÁ EMULZE
    10 kg A-GEL (chemie)
    06 kg ŠKROB
    22 kg LED (strouhanky pro spojení směsi, později zvodnatí)
    02 kg SŮL
    02 kg SÓJA
    01 kg EMULGÁTOR
    01 kg KOŘENI + BARVIVO
    Výsledný produkt: 100 kg růžovoučkých párečků. Pokud byste v receptu marně hledali maso, nespletli jste se, skutečně tam žádné není.

    DOBROU CHUŤ VÁM PŘEJÍ "SPOJENÉ KAFILÉRIE, a. s."
    PS: Pokud Vám zbylo alespoň 0,1 kg svědomí, pošlete tento recept všem svým známým. Možná to přežijí.

    Pro informaci – v psích konzervách je vlastně úplně to samé. Stačí osolit, hodit na pánev a chutná to úplně stejně. Akorát potom budete mít ještě hladkou srst, protože na rozdíl od párků obsahuje psí žrádlo vitamíny a minerály!

    / http://www.albiostyl.cz/core.php?pag...fb7e7edc31c175 /

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.