Zavrieť

Porady

este raz RZD

POTREBOVAL BY SOM ESTE JEDNU RADU...AKO SOM UZ PISAL MINULE,JANUAR A FEBRUAR SOM PRACOVAL NA SLOVENSKU,POTOM SOM DOSTAL VYPOVED.POTOM SOM BOL 2 MESIACE PN,OD MAJA DO KONCA NOVEMBRA SOM BOL NA URADE PRACE...OD DECEMBRA ROBIM V CECHACH...V CESKEJ FIRME...VCERA SOM BOL VO FIRME NA SLOVENSKU,KDE SOM PRACOVAL TEN JANUAR A FEBRUAR 09...TAM MI POVEDALI,ZE RZD MI MA UROBIT TERAJSI ZAMESTNAVATEL,DALI MI LEN POTVRDENIE O VYSKE PRIJMU..MOZE MI TO UROBIT AJ TERAJSI ZAMESTNAVATEL,KED JE TO CESKA FIRMA? BUDEM K TOMU POTREBOVAT AJ POTVRDENIE ,KOLKO SOM BOL MINULY ROK PN A NA URADE PRACE? DAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    vlado5500 Pozri príspevok
    POTREBOVAL BY SOM ESTE JEDNU RADU...AKO SOM UZ PISAL MINULE,JANUAR A FEBRUAR SOM PRACOVAL NA SLOVENSKU,POTOM SOM DOSTAL VYPOVED.POTOM SOM BOL 2 MESIACE PN,OD MAJA DO KONCA NOVEMBRA SOM BOL NA URADE PRACE...OD DECEMBRA ROBIM V CECHACH...V CESKEJ FIRME...VCERA SOM BOL VO FIRME NA SLOVENSKU,KDE SOM PRACOVAL TEN JANUAR A FEBRUAR 09...TAM MI POVEDALI,ZE RZD MI MA UROBIT TERAJSI ZAMESTNAVATEL,DALI MI LEN POTVRDENIE O VYSKE PRIJMU..MOZE MI TO UROBIT AJ TERAJSI ZAMESTNAVATEL,KED JE TO CESKA FIRMA? BUDEM K TOMU POTREBOVAT AJ POTVRDENIE ,KOLKO SOM BOL MINULY ROK PN A NA URADE PRACE? DAKUJEM
    Pokial máš príjem z ČR, daňové priznanie si musíš urobiť sám. Vypýtaj si potvrdenie o zdan. mzde od českého zamestnávatela + samostatné potvrdenie o výške zaplateného poistného zamestnanca (v ČR majú na potvrdení uvedenú len tzv. superhrubú mzdu, kde je uvedené poistné zamestnavatela - ty potrebuješ k DP zaplatené poistné zamestnanca).
    Vzhľadom na neúplné informácie v tvojej predch. téme - odpovede aj z mojej strany boli nepresné.

    nepíš prosím veľkými písmenami ...

    vlado5500 je offline (nepripojený) vlado5500

    vlado5500
    a kde zozeniem to tlacivo? na danovom ci v papiernictve?a nebude mi k tomu stacit vyplatna paska od ceskehoo zamestnavatela? a dokedy to treba odovzdat?

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    daňové priznanie DP FO typ A - tlačivo na daňovom úrade

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    Informuj sa u českého zamestnávateľa na to, či nemáš nárok aj tam na vrátenie dane.
    Vyplniť daňové priznanie typu A môžeš na internete, na stránke www.drsr.sk, mal by si to zvládnuť aj sám.
    Potvrdenia o PN a evidencii na UP nepotrebuješ, iba potvrdenie od slov. aj českého zamestnávateľa.

    A nabudúce môžeš kľudne pokračovať vo "svojej téme" :-)

    vlado5500 je offline (nepripojený) vlado5500

    vlado5500
    aha...a ked bola manzelka v januaru a februaru 2009 este na materskej,potrebujem aj potvrdenie zo socialneho? ze bola na materskej?

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    vlado5500 Pozri príspevok
    aha...a ked bola manzelka v januaru a februaru 2009 este na materskej,potrebujem aj potvrdenie zo socialneho? ze bola na materskej?
    nepotrebuješ ale potrebuješ vedieť výšku vyplatenej materskej (RP už nie). ale pravdepodobne si ani nebudeš mať z čoho uplatniť odpočet na manželku. Skús si to nahodiť do daňového a uvidíš, či sa tým vôbec máš zapodievať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.