Zavrieť

Porady

zahraničná faktúra

Ahojte, prosím o radu.
Náš český dodávateľ nábytku nám vystavil faktúru za nové katalógy. Kam by sme mali zaradiť tieto katalógy. Myslím si, že by som to nemala považovať za tovar, ale skôr za službu. Mám pravdu alebo sa mýlim? Neviem, či je to zrozumiteľne napísané, dúfam, že áno.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    katalógy sú pre Vás materiál - 501. Slúžia pre výber tovaru, nie?

    adus je offline (nepripojený) adus

    adus
    áno, tiež to chápem ako materiál, ale keď chcem zadať daň na vstupe aj na výstupe (DPH), tak som si nie istá, či to mám zaradiť medzi tovar alebo službu, aj keď si myslím, že by to malo byť medzi službami.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ale tie katalogy ste aj dostali, takže tovar nie je problém.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ak sa budu katalogy predavat, zaradila by som to do tovaru. Ak sa budu rozdavat, uctovala by som na 501.

    adus je offline (nepripojený) adus

    adus
    katalógy sa nebudú predávať, takže rozumiem, že to pôjde na 501, ale ešte stále nechápem to, že ak evidujem faktúru (je to zahraničná faktúra) a potrebujem zadať daň na vstupe aj na výstupe, akú daň mám zadať (tovar alebo služba). Asi sa blbo pýtam. Ešte len začínam s účtovníctvom, tak mám z toho zmätok.
    Zatiaľ ďakujem a dobrú noc.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja dobru noc až za chvíľu. Doplním, ak sa bavíme o účte 501 a 504 tak je to vždy tovar a nie služba. Uprednostníš 501, ja som to tak tiež brala, že sú to katalógy na interné využitie. Keby to bola služba, tak by sme sa bavili o účte 518-Služby.
    A o tomto účte nie je ani zmienka.

    zahraničná faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.