Zavrieť

Porady

Poďakovanie a prosba o pomoc

Chcem sa poďakovať všetkým "poraďákom" za všetky príspevky... Táto stránka je úplne super....
Som študentka OA v Košiciach.... Doteraz bol pre mňa predmet účtovníctvo len kopa teoretických fráz a poučiek, ktoré nedávali súvislosť a význam....
Odkedy som objavila PORADU, nielenže sa mi zlepšil prehľad o tom, ako to celé funguje v praxi, ale zvýšil sa môj záujem o problematiku....
Už sa na hodiny nepripravujem len z učebníc, ale vždy si danú tému vyhľadám a dozviem sa podstatne viac....
Už som túto stránku odporučila aj spolužiakom a niekedy mám pocit, že by som ju mala odporučiť aj niektorým profesorkám
Bolo by celkom fanj, keby v každej účtovníckej učebnici, bola na prednej strane uvedená adresa PORADY.....!!!!!!



A mám aj malú prosbu o pomoc....
Momentálne rišime celomesačný projekt....
Hráme sa na účtovníkov.... Ja mám akože imaginárny Eshop.....
Všetky rady som našla..... Mám už nakúpený tovar, vystavujem preddavkové Fa, po úhrade zaúčtujem..... Tlačím a zakladám.....
Len mám otázku, či ku každej Fa musím tlačiť a priložiť aj výdajku zo skladu....?

Nakúpila som aj obálky na zasielanie tovaru... Ich cena je vlastne zahrnutá v poštovnom a balnom....
A teraz ten hlavný zádrheľ, z ktorého sa neviem vymotať.... Ak si niekto objedná tovar, vystavím Fa, kde okrem tovaru uvediem aj poštovné a balné v jednej sume.... Ako to potom zaúčtovať, keď mám už v ruke podací lístok....? A čo s tou obálkou? Urobím na ňu len výdajku? A podací lístok pripnem k danej Fa? či môžem počkať, kým nazbieram viac objednávok a poslať ich hromadným podacím lístkom....?


Je to určite veľa otázok, ale hádam sa niekto nájde, kto ich pochopí a nejako mi ten proces objasní.......

Vopred ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    calawen je offline (nepripojený) calawen

    calawen
    Účtuješ v systéme jednoduchého, alebo podvojného účtovníctva?

    Zákazníkovi by som s faktúrou neposlala aj výdajku zo skladu, ibaže by si to želal. Pre účely mojej evidencie by som si to založila.

    JU:
    Do knihy pohľadávok zapíšeš faktúru, v ktorej je zahrnuté aj poštovné a balné. Jej úhradu píšeš do POZD - celé by som dala predaj tovaru.
    Keď už zašleš, a máš v ruke podací lístok, toto poštovné zaúčtuješ do VOZD - prevádzková réžia.
    Obálka - nakúpila si ich vopred, zaplatila si - tiež účtuješ (pri úhrade, buď hotovosti alebo faktúry) do VOZD - prevádzková réžia. Vypíšeš na ňu výdajku.
    Kópiu podacieho lístku môžeš pripnúť k faktúre, ale originál sa pripína ako príloha výdavkového pokladničného dokladu.
    Samozrejme, môžeš počkať, kým sa ti nazbiera viac objednávok a poslať to v jeden deň s hromadným podacím lístkom (myslím, že viac e-shopov to tak robí).

    Lucia

    Poďakovanie a prosba o pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.