Zavrieť

Porady

Náhrada škody

Potreboval by som poradiť ohľadne predaja bytu. Od septembra 2010 predávam byt. Pred štyrmi mesiacmi som sa ústne dohodol so záujemkyňou o predaji bytu za cenu 51000 E. Začali sa vybavovať papiere, kedźe kupujúca chcela kupovať byt cez stavebnú sporiteľnu. Z dôvodu zdržovania kupujúcim a zo strany stavebnej sporiteľne prešli štyri mesiace. Počas tejto doby som mal veľa ponúk, ale kedže som mal ústnu dohodu tak som ich všetky odmietol. Po týchto mesiacoch začali komlikácie s kupujúcim, neochota podpísať písomnú kúpnu zmluvu, snaha aby som podpísal záložné právo v prospech kupujúcej bez podpísania právoplatnej kúpnej zmluvy. Ponepodpísaním kúpnej zmluvy kupujúcim stratil záujem o kúpu bytu. Keďže počas týchto mesiacov som vynaložil dosť veľké množstvo finančných prostriedkov na relizáciu predaja a nehnuteľnosť stratila na cene, potreboval by som vedieť, či si od kupujúceho môžem nárokovať náhradu vynaložených prostriedkov a náhadu za ušlý zisk z predaja nehnuteľnosti. P.S. V ústnej dohode bola presne stanovená cena a dohoda ze kupujúci nehnuteľnosť určite kúpi, čo je možné aj preukázať prostredníctvom svedkov.
Čo sa mna týka, tak mám pocit, že išlo o pripravovaný podvod.
Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Madison2 Pozri príspevok
    Potreboval by som poradiť ohľadne predaja bytu. Od septembra 2010 predávam byt. Pred štyrmi mesiacmi som sa ústne dohodol so záujemkyňou o predaji bytu za cenu 51000 E. Začali sa vybavovať papiere, kedźe kupujúca chcela kupovať byt cez stavebnú sporiteľnu. Z dôvodu zdržovania kupujúcim a zo strany stavebnej sporiteľne prešli štyri mesiace. Počas tejto doby som mal veľa ponúk, ale kedže som mal ústnu dohodu tak som ich všetky odmietol. Po týchto mesiacoch začali komlikácie s kupujúcim, neochota podpísať písomnú kúpnu zmluvu, snaha aby som podpísal záložné právo v prospech kupujúcej bez podpísania právoplatnej kúpnej zmluvy. Ponepodpísaním kúpnej zmluvy kupujúcim stratil záujem o kúpu bytu. Keďže počas týchto mesiacov som vynaložil dosť veľké množstvo finančných prostriedkov na relizáciu predaja a nehnuteľnosť stratila na cene, potreboval by som vedieť, či si od kupujúceho môžem nárokovať náhradu vynaložených prostriedkov a náhadu za ušlý zisk z predaja nehnuteľnosti. P.S. V ústnej dohode bola presne stanovená cena a dohoda ze kupujúci nehnuteľnosť určite kúpi, čo je možné aj preukázať prostredníctvom svedkov.
    Čo sa mna týka, tak mám pocit, že išlo o pripravovaný podvod.
    Ď.
    Češi majú také pekné príslovie, že: "Co je psáno, to je dáno..."

    Máš svedkov Vašej ústnej dohody? Inak to bude tvrdenie proti tvrdeniu. Takéto veci je dobré riešiť tzv. Predkúpnou zmluvou - Zmluvou o budúcej kúpnej zmluve.

    Madison2 je offline (nepripojený) Madison2

    Madison2
    v podstate ano, osoba ktora to mala na starosti a komunikovala so mnou a aj s kupujucim a manzelka samozrejme

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Manželka ako svedok nebude veľmi hodnoverná, treba osloviť tú druhú osobu - či je ochotná svedčiť. Ide totiž o to, že ak by si mal svedka, mohlo by sa toto celé klasifikovať ako podvod. Podľa výšky škody by sa potom určilo, či ide o tresný čin alebo iba o prečin.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Celé to zrejme začne a skončí sa pri tom, že KP zmluva na byt musí byť uzavretá písomne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.