Zavrieť

Porady

Duálne zobrazovanie JU

Potrebujem vytlačiť zostavy z jednoduchého účtovníctva 2009. Tu ešte platí duálne zobrazovanie. Mám nastavené že chcem tlačiť zostavy aj v mene SKK ale napríklad v Eur pokladni mám len celkové obraty v SKK to isté aj v peňažnom denníku. Neviete ako to má byť správne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Upresni aké zostavy, na účtovných zostavách /a to platí aj pre jednoduché účtovníctvo/ nebolo nikdy povinné uvádzať duálne zobrazovanie.

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Myslela som napríklad tuzemskú pokladnicu EUR či nemá byť vedľa každého pohybu príjem a výdaj aj v prepočte na SKK. Ak v programe mám nastavené že chcem duálne zobrazenie vo formulároch tak napríklad v pokladni mi urobí prepočet na SKK len v celkových obratoch. Taktiež v celkových obratoch mám takto prepočet v pohľadávkach a závazkoch a v peňažnom denníku. Je to OK?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    budem citovať postupy pre JU § 6

    (12) V pokladničnej knihe sa účtuje stav a pohyb peňažných prostriedkov v hotovosti s výnimkou cenín. Ak je v účtovníctve otvorených niekoľko pokladníc v eurách a niekoľko pokladníc v cudzej mene, otvorí sa pre každú pokladnicu pokladničná kniha pre každý druh meny. V pokladničnej knihe, otvorenej pre príslušnú menu, sa účtuje v eurách a v cudzejmene.
    (13) V knihe účet v banke sa účtuje stav a pohyb peňažných prostriedkov na účte v banke. Ak je v účtovníctve otvorených niekoľko účtov v eurách a niekoľko účtov v cudzej mene, otvorí sa pre každý účet kniha účet v banke pre každý druh meny. V knihe účet v banke, otvorenej pre príslušnú menu, sa účtuje v eurách a v cudzej mene.

    Duálne zobrazovanie JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.