Zavrieť

Porady

2izbovy byt,plyn na varenie a eletrika

...rad by som odvas zistil kolko platite v 2izbovom byte za plyn na varenie a eletriku.Pocitam ze vybavenie je standartne(mikrovlnka,plynovy sporak,pocitac....)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Moje inkaso,ktoré platím za 2-izbový byt.

    Plyn_______________________ 4,0 €

    Elektrina záloha _____________ 20,80 €

    Rozhlas a TV _______________ 4,64 €

    Vybavenie bytu

    kombinovany el.šporák /rúra/ , mikrovlnka, kávovar,chladnička ,aut.práčka, TV , Hi-Fi , PC.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Laco-monter Pozri príspevok
    Moje inkaso,ktoré platím za 2-izbový byt.

    Plyn_______________________ 4,0 €

    Elektrina záloha _____________ 20,80 €

    Rozhlas a TV _______________ 4,64 €

    Vybavenie bytu

    kombinovany el.šporák /rúra/ , mikrovlnka, kávovar,chladnička ,aut.práčka, TV , Hi-Fi , PC.
    Podobne, len ta elektrina je nizsia, cca. 14 EUR - menej spotrebicov: plynovy sporak, mikrovlnka, rychlovarna kanvica, pracka, PC.

    dalid je offline (nepripojený) dalid

    dalid
    Plyn - 4,0 Eur
    Elektrina- 23,0 Eur (spotrebice ako uviedol Laco-monter, len spotreba isla hore ako som dal do kopy hifi. Kvalitny zosilovac nieco spapa )

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    2 - izbový byt
    plyn - 6,00 Eur
    elektrika - 9,60 Eur

    Vo vyúčtovaní mám ešte vždy malý nedoplatok asi do 8,00 Eur

    kotlas666 je offline (nepripojený) kotlas666

    kotlas666
    Este sa chcem spytat ci vystacia tieto zalohove platby za mesiac,ktore mi bude platit vlasnik vramci najomneho:
    -za dodavky vody a stocneho: max 12e/mesiac
    -za ohrev TUV: max 26e/mesiac
    -dodavka tepla na vykurovanie: max 39e/mesiac
    V byte budeme byvat dvaja...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kotlas666 Pozri príspevok
    ...rad by som odvas zistil kolko platite v 2izbovom byte za plyn na varenie a eletriku.Pocitam ze vybavenie je standartne(mikrovlnka,plynovy sporak,pocitac....)
    ....keďže štandartne .....tak predpokladám , že je v podstate jedno či je to 1 - izbový , alebo 4 - izbový byt ....

    Plyn neriešim ....predpokladám , že sa varí len v kuchyni...

    Elektrina je trochu pohyblivá položka , ale nie až tak veľkými rozdielmi ...
    Ale ako pozerám predchádzajúce príspevky , na tie zálohové platby ....málo , málo ....keď tak na svoje platby pozriem ...

    kotlas666 je offline (nepripojený) kotlas666

    kotlas666
    buchač Pozri príspevok
    ....keďže štandartne .....tak predpokladám , že je v podstate jedno či je to 1 - izbový , alebo 4 - izbový byt ....

    Plyn neriešim ....predpokladám , že sa varí len v kuchyni...

    Elektrina je trochu pohyblivá položka , ale nie až tak veľkými rozdielmi ...
    Ale ako pozerám predchádzajúce príspevky , na tie zálohové platby ....málo , málo ....keď tak na svoje platby pozriem ...
    a co je malo?
    -za dodavky vody a stocneho
    -za ohrev TUV
    -dodavka tepla na vykurovanie
    alebo myslis tie naklady za plyn(na varenie) a eletriku?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kotlas666 Pozri príspevok
    a co je malo?
    -za dodavky vody a stocneho
    -za ohrev TUV
    -dodavka tepla na vykurovanie
    alebo myslis tie naklady za plyn(na varenie) a eletriku?
    ....pri ktorom odseku sa zmieňujem o platbách ..?...

    kotlas666 je offline (nepripojený) kotlas666

    kotlas666
    buchač Pozri príspevok
    ....pri ktorom odseku sa zmieňujem o platbách ..?...
    na na toto:Ale ako pozerám predchádzajúce príspevky , na tie zálohové platby ....málo , málo ....keď tak na svoje platby pozriem ...
    som myslel ked pises malo,malo ,ze su tie zalohove pladby male a ze to budem potom doplacat....

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    kotlas666 Pozri príspevok
    na na toto:Ale ako pozerám predchádzajúce príspevky , na tie zálohové platby ....málo , málo ....keď tak na svoje platby pozriem ...
    som myslel ked pises malo,malo ,ze su tie zalohove pladby male a ze to budem potom doplacat....
    ...cca 5O € mesačná záloha ....pri vyúčtovaní som síce v pluse , ale od radosti nejak neskáčem ...

    Ale je to aj podmienené aj inými skutočnosťami ...predsa neustále idú chladnička , mraznička ....práčka je tiež dobrý žrút ....je toho viac .
    Ale každý platí len za svoje , to je aspoň to spravodlivé ...

    A mám taký dojem , že záleží aj od dodávateľa , respektíve aj od tej ktorej oblasti ....jedno z druhým ide ruka v ruke ...

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    buchač Pozri príspevok
    Ale je to aj podmienené aj inými skutočnosťami ...predsa neustále idú chladnička , mraznička ....práčka je tiež dobrý žrút ....je toho viac .
    Ale každý platí len za svoje , to je aspoň to spravodlivé ...

    A mám taký dojem , že záleží aj od dodávateľa , respektíve aj od tej ktorej oblasti ....jedno z druhým ide ruka v ruke ...
    Áno, to záleží - iné platby majú napr. východoslovenské elektrárne a iné západoslovenské, rovnako ako iní dodávatelia energiií - záleží od regiónu, resp. uzla...
    Mám kolegyňu, ktorá býva na rozhraní okresov, resp. krajov. V jednom sú tarify vyššie, v druhom nižšie. Čo myslíš, kam patrí? Samozrejme do tej vyššej a ide ju z toho To aby zobrala dom a premiestnila ho o pár metrov ďalej...
    No a ešte aj takými skutočnosťami, či v tom byte bývaš /alebo budeš bývať/ singl, či rád a veľa varíš /a ješ/ alebo žiješ na konzervách, alebo si typ rýchleho občerstvenia, resp. drahého reštauračného stravovania, či máš na radiátoroch termostatické hlavice a či ich používaš na reguláciu tepla /či si teplomilný alebo zimomravý človek/... Je to panelák alebo tehlová bytovka a byty sú v osobnom vlastníctve, resp. majú namontované vlastné merače?
    Alebo či ste rodina s viacerými členmi, resp. ak máte malé dieťa /deti/ tak práčka ide non-stop...
    To všetko má vplyv na výšku Tvojich platieb za energie. Takže ak chceš porovnateľné údaje, mal by si si vybrať z rovnakej kategórie poraďákov, ako si Ty sám.
    Teraz budem , ale napr. predstav si, že v rovnakom 2-izbáku môžeš
    bývať sám, ale napr. aj 10-členná rómska komunita . Na druhej strane mi je jasné, že oni by napr. elektrinu brali určite načierno, a celkom iste by neriešili zálohové platby a úplne vylučujem, že by ich to trápilo no a už vonkoncom by to neriešili na PORADE !
    Sorry, prešla som to ešte raz, a až teraz som zbadala, že tam budete bývať dvaja, takže som bola trochu - dosť ! Takže predpokladám, že Ti aj odpovedali tí, ktorí žijú rovnako ako Ty - dva/ja/ v jednom.
    Naposledy upravil Oliwa : 09.03.10 at 08:52

    kotlas666 je offline (nepripojený) kotlas666

    kotlas666
    takze som 1mesiac natom zo spotrebou asi takto:
    SUV-2m3/mesiac -prenajomca mi plati max 12e
    TUV-3m3/mesiac - prenajomca mi plati max 26e
    Eletriku-72kW/mesiac - ja si platim 35e/mesiac zalohu
    Plyn-1m3/mesiac - ja si platim 5e/mesiac zalohu

    Neviem ci nebudem doplacat za TUV..nieje 26e/mesiac malo?
    Nemozem zistit kolko sa plati za 1m3 TUV a SUV...Mohol by mi niekto poradit.Najlepsie zo Senice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.