Zavrieť

Porady

Zivnostnik co zamestnava

Je mozna takato kombinacia zivnostníka ako pravnicku osobu co ma svojho zamestnanca ,repsektive zamestnancov? respektive ktory bod zivnostenskeho zakona o tom pise .Hladal som to , len moc nenasiel . Iba v paragrafe 30 bolo troska.Tak sa pytam skusenejsich- dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    kepso Pozri príspevok
    Je mozna takato kombinacia zivnostníka ako pravnicku osobu co ma svojho zamestnanca ,repsektive zamestnancov? respektive ktory bod zivnostenskeho zakona o tom pise .Hladal som to , len moc nenasiel . Iba v paragrafe 30 bolo troska.Tak sa pytam skusenejsich- dakujem
    Troška nie je jasné čo sa pýtaš.
    Či živnostník môže zamestnávať, alebo či majiteľ s.r.o. môže byť v tejto s.r.o. zamestnaný alebo ako :....Prípady, ktoré som napísala ja - áno

    kepso je offline (nepripojený) kepso

    kepso
    som zivnostnik , sam ako samostna osoba-teda nerobim na nikoho. No uz nestiham vsetko naraz vybavovata tak by sa mi hodil asistent alebo osoba co bude vykonavat stanovenu pracu na jeden z vybranych pracovnych uvazkov.a tak sa pytam na moznosti - kedze na zalozenie s.r.o. este nemam dostatok penazi

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ako živnostník môžeš zamestnávať, prihlásiš zamestnanca pred nástupom do SP, následne do ZP a nezabudni sa zaregistrovať na DÚ za platiteľa dane zo závislej činnosti.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    kepso Pozri príspevok
    som zivnostnik , sam ako samostna osoba-teda nerobim na nikoho. No uz nestiham vsetko naraz vybavovata tak by sa mi hodil asistent alebo osoba co bude vykonavat stanovenu pracu na jeden z vybranych pracovnych uvazkov.a tak sa pytam na moznosti - kedze na zalozenie s.r.o. este nemam dostatok penazi

    Môžeš zamestnať niekoho, avšak netreba zabudnúť sa prihlásiť do Sociálnej poisťovne - prihláška zamestnávateľa, na Daňový úrad - daň zo závislej činnosti, na zdravotnú poisťovňu - prihláška zamestnávateľa.

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    kepso Pozri príspevok
    ...kedze na zalozenie s.r.o. este nemam dostatok penazi
    Mozem sa ta spytat jednu otazku? Vies co stoji zalozenie srocky? celkovo mam na mysli od spisania ZL / SZ az po registraciu na DU?

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    MatoB Pozri príspevok
    Mozem sa ta spytat jednu otazku? Vies co stoji zalozenie srocky? celkovo mam na mysli od spisania ZL / SZ az po registraciu na DU?
    Kuk sem
    http://www.provocateur.sk/zakladanie-spolocnosti

    kepso je offline (nepripojený) kepso

    kepso
    V case ked som si daval zivnost to bolo 200 000sk a bolo potrebne najmenej 2 osoby...Keby aj cash bol tak nemam osobu do podniku, nikomu uz neverim , lebo doposial ma kazdy "okaslal" Sam na vlastnu past je myslim najlepsie

    Zivnostnik co zamestnava

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.