Zavrieť

Porady

musim platit odvody do SP

Dobry den,

za minuly rok som mal prijem zo zivnosti 3270 EUR. Podnikam od 1.4.2009. Okrem toho som mal prijem z prenajmu (nie ako zivnost vo vyske 3012EUR). Vznika mi od 1.7.2010 povinnost platit odvody do SP.

D
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    rase Pozri príspevok
    a este detail - neprepocitava sa to na pocet mesiacov podnikania, v mojom pripade len 9 mesiacov?
    Pre skonstatovanie, ci mas alebo nemas povinnost platit odvody zo zivnosti, nie je dolezity pocet mesiacov podnikania v predchadzajucom roku. Rozhoduje len obrat.

    Pocet mesiacov by bol dolezity az v pripade, ak by si obrat presiahol a teda mal povinnost platit poistne do SP. Vtedy sa pre urcenie vymeriavacieho zakladu prihliada aj na pocet mesiacov podnikania v predchadzajucom roku.

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    nie, nebudete platiť. hranica príjmu (nie základu dane) pre registraciu a platenie odvodov je 3834,96€.
    Naposledy upravil jacekova : 08.02.10 at 12:47

    rase je offline (nepripojený) rase

    rase
    a este detail - neprepocitava sa to na pocet mesiacov podnikania, v mojom pripade len 9 mesiacov?

    musim platit odvody do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.