Zavrieť

Porady

Výplaty - odprac. dni

Dobrý deň,

V decembri ludia odpracovali 14 dní ale na páske mali 21, v januárových výplatách si konateľ zmyslel že aby neboli také vysoké odvody - tak budú mať odpracované na páske za január len 14 dní - čo s ostatnými dňami? je možné dať neplatené alebo náhradné voľno bez povinnosti nahlasovania na sociálke? a ako sa dá zmeniť počet dní v programe MRP?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    V decembri ludia odpracovali 14 dní ale na páske mali 21, v januárových výplatách si konateľ zmyslel že aby neboli také vysoké odvody - tak budú mať odpracované na páske za január len 14 dní - čo s ostatnými dňami? je možné dať neplatené alebo náhradné voľno bez povinnosti nahlasovania na sociálke? a ako sa dá zmeniť počet dní v programe MRP?


    Som v úžase nad tvorivosťou pána konateľa.

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Neplatené voľno musíš odhlásiť na SP. Zamestnanec musí mať pokrytý fond pracovného času. Nemôžeš im len tak nedať pol mesiaca nič.

    Počet dní v MRP zmeníš : Ctrl+shift+D
    Najlepšie sa robia mzdy cez dochádzku, tam máš nahodené dochádzky a do mzdy ti všetko prenesie.
    je mozne pripadne spatne povedzme k 25.01.-29.01. nahlasit na SP neplatene volno? kde sa nastavuje v programe MRP tato polozka aby boli odvody do SP spravne vypocitane?

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ak robíš mzdy cez dochádzku tak tam proste dáš v dochádzke NV a prenesie ti to do mzdy. Ak nahadzuješ rovno do mzdy, tak tam dáš odpracované dni/hodiny, SV, D, PN, OČR a je tam aj NV. Dáš počet dní a hodín neplateného voľna, vypočítaš mzdu a program ti sám vypočíta správne odvody.

    salka je offline (nepripojený) salka

    salka
    [QUOTE=Tamila;1289025]Neplatené voľno musíš odhlásiť na SP.

    odhlásenie sa urobí na reg.liste FO ako prerušenie?, vyplní sa Dátum vzniku prerušenia a Dôvod prerušenia sa označí číslom 1 a pri opätovnom prihlásení sa zas uvedie Dôvod prerušenia /číslo 1/ ? + Dátum zániku?
    Robím to prvý krát, potrebujem v tom mať absolutne jasno
    Ďakujem

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ty ako zamestnavatel, bez ziadosti zamestnanca, nemozes niekomu len tak dat neplatene volno.

    Pravo poziadat o neplatene volno ma zamestnanec, zamestnavatel ma pravo s tou ziadostou suhlasit alebo nesuhlasit.

    Dufam, ze ziadny zamestnanec nebude taky obmedzeny, ze na zelanie pana konatela si da ziadost o NV - a este spätne .

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    [QUOTE=salka;1289713]
    Tamila Pozri príspevok
    Neplatené voľno musíš odhlásiť na SP.

    odhlásenie sa urobí na reg.liste FO ako prerušenie?, vyplní sa Dátum vzniku prerušenia a Dôvod prerušenia sa označí číslom 1 a pri opätovnom prihlásení sa zas uvedie Dôvod prerušenia /číslo 1/ ? + Dátum zániku?
    Robím to prvý krát, potrebujem v tom mať absolutne jasno
    Ďakujem
    Správne uvažuješ. Nahlásiš začiatok neplateného voľna kódom 1 a potom ukončenie neplateného voľna kódom 1. Pokiaľ vieš presne koľko bude trvať neplatené voľno, môžeš dať na RL začiatok aj koniec NP.
    ivka70 Pozri príspevok
    Ty ako zamestnavatel, bez ziadosti zamestnanca, nemozes niekomu len tak dat neplatene volno.

    Pravo poziadat o neplatene volno ma zamestnanec, zamestnavatel ma pravo s tou ziadostou suhlasit alebo nesuhlasit.

    Dufam, ze ziadny zamestnanec nebude taky obmedzeny, ze na zelanie pana konatela si da ziadost o NV - a este spätne .
    ved praveze takmer vsetci z 15 zamestnancov suhlasili len 3 sa nam to nepozdava.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
    je mozne pripadne spatne povedzme k 25.01.-29.01. nahlasit na SP neplatene volno?
    K povinnostiam zamestnavatela ohladom socialnej poistone patri:

    oznámiť pobočke prerušenie nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti zamestnanca do ôsmich dní od tohto prerušenia

    http://www.socpoist.sk/zamestnavatel/1384s#Povinnosti

    Ak dnes oznamis prerusenie kvoli NV v januari, tak riskujes akurat tak pokutu.
    Aby sa nestalo, ze to, co pan zamestnavatel usetri na odvodoch, tak to zaplati dvojnasobne na pokute.
    Tu mozete dostat aj po niekolkych rokoch - pri kontrole.

    A tym ludim, ktori NV budu mat, mozu raz tie dni chybat, ak budu ziadat o podporu v nezamestnanosti, meni sa termin, od ktoreho sa pocita VZ pre PN a pod.
    Ja by som to, byt mzdarka, nedovolila.
    ivka70 Pozri príspevok
    K povinnostiam zamestnavatela ohladom socialnej poistone patri:

    oznámiť pobočke prerušenie nemocenského poistenia, dôchodkového poistenia a poistenia v nezamestnanosti zamestnanca do ôsmich dní od tohto prerušenia

    http://www.socpoist.sk/zamestnavatel/1384s#Povinnosti

    Ak dnes oznamis prerusenie kvoli NV v januari, tak riskujes akurat tak pokutu.
    Aby sa nestalo, ze to, co pan zamestnavatel usetri na odvodoch, tak to zaplati dvojnasobne na pokute.
    Tu mozete dostat aj po niekolkych rokoch - pri kontrole.

    A tym ludim, ktori NV budu mat, mozu raz tie dni chybat, ak budu ziadat o podporu v nezamestnanosti, meni sa termin, od ktoreho sa pocita VZ pre PN a pod.
    Ja by som to, byt mzdarka, nedovolila.

    Jasne je to pravda. tiez s tym nesuhlasim a chcem tomu predist

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.