Zavrieť

Porady

Faktúra na PC alebo predtlač?

môže mi niekto pomôcť, mám vystaviť faktúru obci (právnickej osobe). ja vypisujem faktúry na PC, lenže účtovníčka obce mi tvrdí, že takúto faktúru nemôže prijať, pretože musí byť len tá klasická s predtlačou, nenašla som nikde v zákone niečo také, ako má vyzerať faktúra, podstatné je, čo obsahuje, či nie? možo PO majú iný zákon, neviem. a to len pre túto jednu si teraz musím kupovať celé balenie tlačív FA?

to by bola riadna somarina, nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kucierka207 Pozri príspevok
    môže mi niekto pomôcť, mám vystaviť faktúru obci (právnickej osobe). ja vypisujem faktúry na PC, lenže účtovníčka obce mi tvrdí, že takúto faktúru nemôže prijať, pretože musí byť len tá klasická s predtlačou, nenašla som nikde v zákone niečo také, ako má vyzerať faktúra, podstatné je, čo obsahuje, či nie? možo PO majú iný zákon, neviem. a to len pre túto jednu si teraz musím kupovať celé balenie tlačív FA?

    to by bola riadna somarina, nie?
    ak splňa tvoja faktúra všetky náležitosti - je to riadna somarina

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    kucierka207 Pozri príspevok
    ... vypisujem faktúry na PC, lenže účtovníčka obce mi tvrdí, že takúto faktúru nemôže prijať...
    ... možná, že táto pani účtovníčka ešte robí účtovníctvo cez "šachmatky". Mám x-faktúr vystavené priamo obcami - a všetky sú vystavené cez PC. Takisto roky sme fakturovali pre obce "PC" faktúrami...
    Naposledy upravil Stefan2005 : 09.02.10 at 06:38

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    kucierka207 Pozri príspevok
    môže mi niekto pomôcť, mám vystaviť faktúru obci (právnickej osobe). ja vypisujem faktúry na PC, lenže účtovníčka obce mi tvrdí, že takúto faktúru nemôže prijať, pretože musí byť len tá klasická s predtlačou, nenašla som nikde v zákone niečo také, ako má vyzerať faktúra, podstatné je, čo obsahuje, či nie? možo PO majú iný zákon, neviem. a to len pre túto jednu si teraz musím kupovať celé balenie tlačív FA?
    Ak to tvrdí nech Ti povie na akom zákone alebo NV sa zakladá jej tvrdenie.
    Je úplne jedno či je Fa vypisovaná ručne na tlačivo zo ŠEVTu alebo z PC ak spĺňa všetky potrebné náležitosti nie je čo riešiť.

    Ja by som im Fa odovzdal cez podateľňu (alebo človeka kade im chodí pošta), ak faktúru vrátia musia napísať z akého dôvodu ju vracajú.
    Naposledy upravil jojom : 09.02.10 at 13:26

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tá účtovníčka asi je skamenelina z minulých čias.
    no, všetko by bolo v poriadku, len kebyže tá dotyčná účtovníčka nebola moja svokra
    Naposledy upravil kucierka207 : 09.02.10 at 20:38

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    kucierka207 Pozri príspevok
    no všetko by bolo v poriadku, len tá účtovníčka je moja svokra
    Tak to máš ťažké. Na svokrinu fotku ti asi v lekárni arsenik ani cyankáli nedajú
    Asi ti neostane iné ako kúpiť tie tlačivá.
    Všetko ostatné je asi viac rizikové.

    jojom je offline (nepripojený) jojom

    jojom
    kucierka207 Pozri príspevok
    no, všetko by bolo v poriadku, len kebyže tá dotyčná účtovníčka nebola moja svokra
    Svokra nesvokra, aj tak by som sa do nej pustil, najprv slušne a potom už argumentami čo odzneli vyššie. Čiže Zoltán Kovács mal pravdu
    hihi, vám sa to dobre vraví, len mne horšie koná... a ako vidím, slušne to na ňu neplatí, ona aj tak svoje a hádať sa nechcem, bo aj to by bolo zbytočne... ta načo..
    a čo sa týka takýchto veci, a aj hocijakých iných, tak Zoltán Kovács má fakt pravdu

    Reny1 je offline (nepripojený) Reny1

    Reny1
    Kučierka, už tá Tvoja svokra počula niečo o počítačoch? Mali by ste ju začať učiť na nich pracovať .Veď ešte nemôže byť taká stará. Ja som na oddelení mala pred dvadsiatimi rokmi pani, ktorá mala asi dva roky do dôchodku (53) a keď začínali s prácou na PC, bola z nich najšikovnejšia.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    jojom Pozri príspevok
    Svokra nesvokra, aj tak by som sa do nej pustil, najprv slušne a potom už argumentami čo odzneli vyššie. Čiže Zoltán Kovács mal pravdu
    A kvôli čomu? Pár faktúram do roka? Čo tým získa? Pokoj od svokry? Iste to "víťazstvo" bude stáť za to.

    Aj Pyrha vraj po dvoch víťazných bitkách si povzdychol. "Ešte jedno takéto víťazstvo, a som stratený".
    Naposledy upravil marjankaj : 12.02.10 at 22:36

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.