Zavrieť

Porady

RZZP - potvrdenie zamestnancovi??

Ahoj poraďáci,
keď máme zamestnancov, ktorí robili celý rok u jedného zamestnávatela, nedosiahli v žiadnom mesiaci príjem vyšší ako 2006,16 eur, nemajú povinnost (a ani zamestnavatel)vykonat RZZP.
V tom prípade mám vystaviť nejaký doklad zamestnancom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    caucico je offline (nepripojený) caucico

    caucico
    Nutricia Pozri príspevok
    ak náhodou niektorý z nich nemá živnosť a ak ťa nepožiadajú tak nie.
    Tak to si nijak nemusim nič zdokladovať v personalistike?

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    ja si vždy vytlačím žiadosti o vykonanie RZZP len za tých,ktorí podla výšky príjmu(kolísavé príjmy) u zamestnávatela majú povinnost podávať RZZP a s tými idem už za konkrétnymi zamestnancami.

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    Ja by som sa chcela opýtať:
    1. ZC /poberateľ star. dochodku/ mal 1 mesiac vyšší príjem ako je hranica, takže RZZP mu môže urobiť ZL, ak ho o to požiadal?
    2. ZC bol časť roka ako samoplatoteľ a potom zamestnaný, ale tu mu príjem ani jeden mesiac nepresiahol tých 2000 EUR. Má on povinnosť urobiť si RZZP?

    matafe je offline (nepripojený) matafe

    matafe
    zuza 74 Pozri príspevok
    Ja by som sa chcela opýtať:
    1. ZC /poberateľ star. dochodku/ mal 1 mesiac vyšší príjem ako je hranica, takže RZZP mu môže urobiť ZL, ak ho o to požiadal?
    2. ZC bol časť roka ako samoplatoteľ a potom zamestnaný, ale tu mu príjem ani jeden mesiac nepresiahol tých 2000 EUR. Má on povinnosť urobiť si RZZP?
    1. Ak je tento dôchodca v čase podávania žiadosti o RZZP vašim zamestnancom, tak RZZP mu môže urobiť zamestnávateľ.

    2. Nie je povinnosť robiť RZZP.

    RZZP - potvrdenie zamestnancovi??

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.