Zavrieť

Porady

Madlo na balkonove dvere

Ahojte poradaci, neviete mi nahodou poradit, kde by som vedel zohnat madlo na balkonove dvere?? (zvonku co sa srobuje) Presiel som uz hadam vsetky velke obchodne domy a nikde som nic podobne nenasiel.....

dakujem za pomoc,

okolie BA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    jelalim Pozri príspevok
    Mam rovnaky problem ako autor temy, jediny rozdiel tam je ten, je potrebujem iba 1 kus. A idealne aj 1 kus takej tej zarazky, ktora bude balkonove okno drzat ked sa zvonku madlom zavrie.

    Predajcovia plastovych okien to nechcu predavat, tvrdia, ze to my urcite nebude pasovat. (vraj je kazdy profil iny).


    Zislo by sa mi teda nieco absolutne univerzalne, kedze firma co montovala okna je uz uplne nedostupna.
    Veď hore máš odkaz na firmu Schachermayer. To balkónové madielko tam majú určite, tú zarážku možno tiež. Prečo si tam nezavoláš, predávajú aj po 1 kuse.

    Alebo si to kúpiť cez firmu Aluplast:

    http://www.aluplast.sk/showroom.php (tovar č. 20-24)
    Naposledy upravil Chobot : 26.04.10 at 14:49

    ve-ge je offline (nepripojený) ve-ge

    ve-ge
    A co tak skusit u hociktoreho vyrobcu plastovych alebo drevenych okien? Myslim ze u nich sa len tak povaluju na zemi, alebo poprosit nejakeho montaznika aby jedno pozical.

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    ve-ge Pozri príspevok
    A co tak skusit u hociktoreho vyrobcu plastovych alebo drevenych okien? Myslim ze u nich sa len tak povaluju na zemi, alebo poprosit nejakeho montaznika aby jedno pozical.
    nooo ve-ge, skus mi najst takeho vyrobcu, ktoremu sa valaju taketo madla po zemi, kedze som ich dnes zohnal a cena je 5€ za KS ....
    Takze nakoniec som ich zohnal, ak by to niekoho zaujimalo, je to firma Schachermayer, maju velky vyber kovani a kluciek a pod. veci....

    malibo je offline (nepripojený) malibo

    malibo
    kazdy predajca plastovych okien ti to vie dodat a urcite vie spravit dobru cenu ak mas staly odber

    ve-ge je offline (nepripojený) ve-ge

    ve-ge
    vitekr Pozri príspevok
    nooo ve-ge, skus mi najst takeho vyrobcu, ktoremu sa valaju taketo madla po zemi, kedze som ich dnes zohnal a cena je 5€ za KS ....
    Takze nakoniec som ich zohnal, ak by to niekoho zaujimalo, je to firma Schachermayer, maju velky vyber kovani a kluciek a pod. veci....
    OK, ale nespominal si, ze ich potrebujes na stalu dodavku. chapal som, ze ti chyba jedno-dve madla na dome. Vtom pripade by som sa opytal znamych, co robia s oknami, aby mi jedno-dve pozicali. Tvoj pripad samozrejme takyto postoj neriesi, takze potrebujes staleho dodavatela. Ale fajn ze si ich nakoniec zohnal, ale ta cena za take "nic" ma prekvapila.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Mam rovnaky problem ako autor temy, jediny rozdiel tam je ten, je potrebujem iba 1 kus. A idealne aj 1 kus takej tej zarazky, ktora bude balkonove okno drzat ked sa zvonku madlom zavrie.

    Predajcovia plastovych okien to nechcu predavat, tvrdia, ze to my urcite nebude pasovat. (vraj je kazdy profil iny).


    Zislo by sa mi teda nieco absolutne univerzalne, kedze firma co montovala okna je uz uplne nedostupna.

    12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

    Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac 12janci12
    Hliníkové madielka sa dajú kúpiť aj tu: http://kovania.eu/kontakt.html
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Po 7 rokoch už to madlo určite niekde kúpil....
    vitekr presne tak... aj som zabudol ze som nejake madla zhanal, v tej dobe zohnat prislusenstvo bol naozaj problem, vidim ze teraz je toho viac, ale za tie ceny... 8€ za madlo? to ako vazne? a este aj po zlave? balkonove madlo 4€ hlinikove a objednaval som ho tu... http://www.bezhmyzu.sk
    vicktor Spekulujem ze aku funkciu ma to madlo zabezpecit. Iba pritiahnut dvere za sebou? Na to staci drziacik ako na kuchynsku zasuvku.
    Alebo sa dvere nejako zacvaknu a drzia? Toto by sa hodilo aby vietor dverami nelomcoval.
    Madlo som na tej stranke nenasiel...

    Ako dobre ze to ktosi po 7 rokoch otvoril.
    vitekr no madlo ma taku funkciu, ze ak mas dvere na terasu a na nich siet proti hmyzu, tak si tu kuchynsku zasuvku mozes strcit vies kde... :-)

    ano mas pravdu, pozeral som na webe to madlo nie je, ale ak napises dopyt, tak ti hned odpovedia ci ho maju alebo nie, ja som si u nich objednaval siete proti hmyzu a popravde, kedze som bral sietky proti hmyzu na cely dom, tak som sa len zo zvedavosti spytal, ci nemaju tieto madielka a ze hej a stoji 4€ kedze som bral siete dokopy 10ks tak mi dve madielka dali zdarma... moja otazka, kto ti da dnes nieco zadarmo? jasne ze nikto nic, aj oni si zarobili, ale nemuseli mi ich davat zdarma, kupil by som si ich tak ci tak, lebo v tej dobe som nic nenasiel
      zbaliť

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Madlo ale aj iné takéto komponenty ti predajú vo firme, ktorá montuje plastové okná, dvere, žalúzie. Kúpiš tam aj uzamykateľné kľučky (dvere, okná( aj iné bezpečnostné poistky, prípadne aj náhradné diely na žalúzie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Ale, ale.... za 7 rokov to madlo už možno i zodral. Sleduj dátumy....
    mareko vidím, že dnes nie som ani prvá a ani posledná . Možno hľadá madlo či kľučky niekto aj dnes
    misoft Možno.... Ale ako poznáme "nových" - tí nehľadajú, tí sa rovno pýtajú....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.