Zavrieť

Porady

sluzby ci prevadzkova rezia - clenenie vydavkov v penaznom denniku

Ahojte,

riesim dilemu so zaclenenim niektorych vydavkov v penaznom denniku.
Obecne by ma zaujimalo co sa obvykle uctuje do sluzieb a co do prevadzkovej rezie.
Konkretne riesim tieto polozky - tlac brozur a plagatov, kopirovanie letakov, webhosting, vytovorenie administracneho programu pre webovu stranku, prenajom priestorov na konferenciu.
Viete mi niekto poradit? Vopred dakujem!

plasmuska
Naposledy upravil plasmuska : 09.02.10 at 15:15 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    plasmuska Pozri príspevok
    Ahojte,

    riesim dilemu so zaclenenim niektorych vydavkov v penaznom denniku.
    Obecne by ma zaujimalo co sa obvykle uctuje do sluzieb a co do prevadzkovej rezie.
    Konkretne riesim tieto polozky - tlac brozur a plagatov, kopirovanie letakov, webhosting, vytovorenie administracneho programu pre webovu stranku, prenajom priestorov na konferenciu.
    Viete mi niekto poradit? Vopred dakujem!

    plasmuska
    V peňažnom denníku má jeden stĺpec názov prevádzková réžia (výdavky ovplyvňujúce základ dane). Stĺpec - služby v peňažnom denníku nie je. Takže všetko, čo uvádzaš, účtuješ ako prevádzková réžia, ktorú si môžeš analyticky členiť tak, ako potrebuješ.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    V jednoduchom účtovníctve máme prevádzkovú réžiu do ktorej sa účtujú aj rôzne služby. Zvlášť členenie na služby nie je.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    A do prevádzkovej réžie sa môžu dať aj služby spojené s realizáciou nejakej zákazky, kde my sme dodávali tovar a iný dodávateľ zabezpečoval montáž, povolenia a práce s tým súvisiace, ktoré nám potom fakturoval?

    plasmuska je offline (nepripojený) plasmuska

    plasmuska
    nezizkove organizacie maju ale clenenie vydavkov - zasoby, sluzby, mzdy, platby do poistnych fondov, prevadzkova rezia ......... ospravedlnujem sa, asi som sa neuplne vyjadrila
    Naposledy upravil plasmuska : 09.02.10 at 15:15 Dôvod: doplnenie

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    plasmuska Pozri príspevok
    nezizkove organizacie maju ale clenenie vydavkov - zasoby, sluzby, mzdy, platby do poistnych fondov, prevadzkova rezia ......... ospravedlnujem sa, asi som sa neuplne vyjadrila
    Otázku si zadala do "jednoduchého účtovníctva" - požiadaj niektorého moderátora o presunutie medzi neziskovky.

    sluzby ci prevadzkova rezia - clenenie vydavkov v penaznom denniku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.