Zavrieť

Porady

Odborná prax študentov

Dobrý deň,

Od 01.02.2010 máme študenta na základe dohody o zabezpečení odbornej praxe študentov vyššieho odborného štúdia. Dohoda medzi našou firmou a strednou školou. Je povinnosť prihlásiť študenta so sociálky alebo zp? Píše sa tu že organizácia vyplatí študentom odmenu za vykonanú prácu v zmysle svojich vnútorných predpisov a podľa zvláštnej dohody medzi zmluvnými stranami. Má niekto skúsenosti s niečím takým?
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
Dobrý deň,

Od 01.02.2010 máme študenta na základe dohody o zabezpečení odbornej praxe študentov vyššieho odborného štúdia. Dohoda medzi našou firmou a strednou školou. Je povinnosť prihlásiť študenta so sociálky alebo zp? Píše sa tu že organizácia vyplatí študentom odmenu za vykonanú prácu v zmysle svojich vnútorných predpisov a podľa zvláštnej dohody medzi zmluvnými stranami. Má niekto skúsenosti s niečím takým?
No mala by si s ním uzavrieť minimálne dohodu môj názor ( my máme ).
A dať mu nejakú symbolickú odmenu ( ale to neni povinnosť , my našim študentom platíme aspoň ich to trošku motivuje robiť, a každým rokom sa chodia pýtať nový lebo u nás čo to zarobia, inde robia zadarmo, tak sa im tu páči ).
A samozrejme sme ich prihlásili na SP a platíme za nich garančné a úrazové v SP.
0 0
martinka_@zoznam.sk martinka_@zoznam.sk
tak to ho idem okamzite nahlasit na socialku. vdaka
0 0
martinka_@zoznam.sk martinka_@zoznam.sk
konateľ práve volal s riaditeľkou školy , tá mu povedala že ked mu nedáme DOVP môže robiť 7 hod/denne, a ak mu dáme tak len 20 hod týždenne. je to tak?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

martinka_@zoznam.sk Pozri príspevok
konateľ práve volal s riaditeľkou školy , tá mu povedala že ked mu nedáme DOVP môže robiť 7 hod/denne, a ak mu dáme tak len 20 hod týždenne. je to tak?
Naši študenti majú dohodu o vykonaní práce. Lebo naozaj ich potrebujeme občas dlhšie aj tých 7 hodín.

Na dohodu o práci študentov môžu len pol úväzok mať, a to nevyhovuje ani nám ani škole. Lebo sme sa zaviazali škole, že budeme mladších žiakov zamestnávať na praxi 5 hodín a starších 7 hodín denne. Čo sa naozaj za 20 hodín stihnúť nedá.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Nastúpila mi do kancelárie študentka na odbornú prax na 2 týždne. Potrebujem jej dať podpísať, že bola poučená o predpisoch BOZP.
Nemá niekto jednoduchý vzor takéhoto poučenia? Ale prosím aktuálne. Všetko, čo som doteraz našla, má minimálne 17 strán.
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
abel Pozri príspevok
Nastúpila mi do kancelárie študentka na odbornú prax na 2 týždne. Potrebujem jej dať podpísať, že bola poučená o predpisoch BOZP.
Nemá niekto jednoduchý vzor takéhoto poučenia? Ale prosím aktuálne. Všetko, čo som doteraz našla, má minimálne 17 strán.

http://www.porada.sk/t110696-poucenie-o-bozp.html
5 0
alena31 alena31

alena31 je offline (nepripojený) alena31

Dobrý deň
naši študenti za pol roka na odbornej praxi majú v priemere 300 hodín, a dohoda by nemala prekročiť 350 hodín za rok, čo v tomto prípade?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Študenti by nemali mať na odbornú prax uzatváranú dohodu podľa Zákonníka práce. Pracujú na základe zmluvy medzi školou a firmou. Nehlásia sa potom na SP, z ich odmeny sa zráža daň, ak si nepodpíšu vyhlásenie k dani. (Mali sme študentov na odbornej praxi.)
3 0
alena31 alena31

alena31 je offline (nepripojený) alena31

Ďakujem za radu.
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý deň, mne práve firma poslala Pracovnú dohodu o vykonávaní odbornej praxe žiaka . Treba teda so žiakom uzatvoriť nejakú dohodu o vykonaní práce a prihlásiť ho v SP? A ako to funguje medzi Podnikom a školou? tam prebieha nejaká fakturácia? Za odpoveď vopred ďakujem. Lenka
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

už som sa aj dozvedela, že vyplácať sa žiakovi nič nebude a nebude prebiehať ani žiadna fakturácia, takže zostáva otázka, či ho treba prihlásiť v SP a vykazovať nuly.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

lenka.ba Pozri príspevok
už som sa aj dozvedela, že vyplácať sa žiakovi nič nebude a nebude prebiehať ani žiadna fakturácia, takže zostáva otázka, či ho treba prihlásiť v SP a vykazovať nuly.
Pozri príspevok č. 9 od Jany Motyčkovej. To isté ti povedia aj na Sociálnej poisťovni (neprihlasovať).
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

ďakujem veľmi pekne. Ani dohodu o vykonaní práce neuzatváram?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

lenka.ba Pozri príspevok
ďakujem veľmi pekne. Ani dohodu o vykonaní práce neuzatváram?
Nie. Dohoda bude len tá, ktorú si uviedla - "Pracovnú dohodu o vykonávaní odbornej praxe žiaka" (uzatvorená medzi firmou a školou. Priamo so žiakmi nebude firma uzatvárať žiadnu dohodu.)
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

ĎAKUJEM
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Prosím Vás, a kde sa o tom dočítam, v akom zákone? už len toľko...
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

...aby som sa vedela orientovať aj podľa zákona....
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Odborná prax sa robí na základe zákona 184/2009 Z.z., odmeňovanie je v §12.
1 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

to by malo byť uvedené aj na tej pracovnej dohode? na tej našej je, že podľa 245/2008...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Môže byť na zmluve 245/2008 - to je školský zákon. Potom podrobnosti, resp. povinnosti zamestnávateľa a pod. rieši 184/2009.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať