Zavrieť

Porady

príjmy

vie mi niekto poradiť. Robím RZD FO zo závislej činnosti a 9 mesiacov pracoval a 3 mesiace bol na úrade práce. Na danovom priznaní mám dať aj tieto príjmy do jeho príjmov? A kopia o evidencii na UP sa tiež musí odovzdávať s dan. priznaním????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    zsuctaren Pozri príspevok
    vie mi niekto poradiť. Robím RZD FO zo závislej činnosti a 9 mesiacov pracoval a 3 mesiace bol na úrade práce. Na danovom priznaní mám dať aj tieto príjmy do jeho príjmov? A kopia o evidencii na UP sa tiež musí odovzdávať s dan. priznaním????
    Príjmy z UP su oslobodené, nezahrňajú sa do DP.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Nieje to povinná príloha, ale ja prikladám keď mám, nemusím v prípade kontroly pátrať.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    wxn1pj Pozri príspevok
    Zdravím. Je príjem do DP príjem z nemocenského a príjem v hmotnej nudzi?
    nemocenské dávky a dávky v hmotnej núdzi nie sú zdaniteľným príjmom

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ale ak sa posudzuje vlastný príjem manželky / na uplatnenie NČ na manželku / tak ND sa rátajú do príjmu manželky

    wxn1pj je offline (nepripojený) wxn1pj

    wxn1pj
    Takže, keď budem uvádzať vo svojom DP- príjem manželky uvediem, ale svoju maródku už nie? A manželka keď bude vypisovať DP, už nemocenské neuvedie. Je to tak? Kopie priložíme tam i tam.

    jeso je offline (nepripojený) jeso

    jeso
    ano ak si v tvojom DP uplatnuješ OP na manželku - / vlastný príjem manželky/ musíš od jej hrubého príjmu odrátať poistné a pripočítať jej nemocenské dávky - potvrdenie ti dajú na sociálke

    ale ak si bude DP podávať tvoja manželka uvedie do DP svoj hrubý príjem - odvody na poistné

    wxn1pj je offline (nepripojený) wxn1pj

    wxn1pj
    Ďakujem. Mohol by som sa opýtať, aké prílohy potrebujem. Mám 3 deti, dve ZŠ a jedna SŠ. Asi treba potvrdenie o návšteve školy, rodné listy? Bol som na ÚP asi aj z úradu. Chvíľu som bol aj DPO, takže aj čestné prehlásenie. Potom SZČO a na konci roka na maródke. Čo ešte?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Zo strednej školy potvrdenie o návšteve a rodný list. Zo ZŠ netreba potvrdenie o návšteve len rodné listy deti.
    Potvrdenie z úradu práce o evidencii.
    PN nie je pre teba zdaniteľný príjem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.