Zavrieť

Porady

kúpa nehnutelnosti

Zdravím všetkých
Prosím o radu - Mám záujem kúpiť nehnuteľnosť a neskôr ju prenajať.
Je výhodnejššie kúpiť ako fyzická alebo právnicka osoba,prenajímanie a prípadny aj predaj nehnuteľnosti je z hľadiska daní a učtovania výhodnejší pre firmu alebo
súkromnu osobu.Vopred ďakujem za akékoľvek rady v tejto oblasti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lea8910 je offline (nepripojený) lea8910

    lea8910
    Ahoj, keď sa nad tvojou otázkou zamýšľam jednoduchou logikou, ja by som to riešila ako fyzická osoba - živnostník. Pretože len základ právnickej osoby je mať základne imanie a to nielen v majetku.. ďalšia vec z hľadiska účtovnictva, by u živnostníka stačilo jednoduché účnovnictvo a je to lacnejšie...než podvojné, čo je potrebne u firiem..moj skromný názor ale račej si to over..u kompetentných osôb

    chulio je offline (nepripojený) chulio

    chulio
    lea8910 Pozri príspevok
    Ahoj, keď sa nad tvojou otázkou zamýšľam jednoduchou logikou, ja by som to riešila ako fyzická osoba - živnostník. Pretože len základ právnickej osoby je mať základne imanie a to nielen v majetku.. ďalšia vec z hľadiska účtovnictva, by u živnostníka stačilo jednoduché účnovnictvo a je to lacnejšie...než podvojné, čo je potrebne u firiem..moj skromný názor ale račej si to over..u kompetentných osôb
    Ahoj.Vďaka za odpoveď.Vec stojí asi tak,že sro-čka funguje,ale v oblasti ,ktorá momentálne v čase krízy trocha stagnuje čiže , sa treba zamýšľať aj na niečim iným,aby som nemusel prepusťiť ľudí a zároveň našiel pre nich nejaký príjem.Zatiaľ vďaka budem pátrať ďalej.Príjemny deň

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    chulio Pozri príspevok
    Ahoj.Vďaka za odpoveď.Vec stojí asi tak,že sro-čka funguje,ale v oblasti ,ktorá momentálne v čase krízy trocha stagnuje čiže , sa treba zamýšľať aj na niečim iným,aby som nemusel prepusťiť ľudí a zároveň našiel pre nich nejaký príjem.Zatiaľ vďaka budem pátrať ďalej.Príjemny deň
    Záleží o akú nehnuteľnosť by išlo (napr. byt, rodinný dom, alebo administratívna budova...), a o aký prenájom by sa jednalo či je sro platcom alebo neplatcom dph...

    ďalej čo plánuješ s danou nehnuteľnosťou robiť do budúcna či len pár rokov prenajímať a potom predať alebo si ju nechať dlhodobo? napr. ak by si ju predával ako fyzická osoba tak po 2 (s trvalým pobytom) resp. 5 rokoch vlastníctva bez trvalého pobytu oslobodená od dane z príjmu ako sro, by si platil túto daň vždy...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.