Zavrieť

Porady

vratka sumy zo sociálnej poisťovne

čaute, ako by ste účtovali do peňažného denníka vrátenie poistneho zo sociálnej poisťovne? Ja som to najskôr dala ako príjem neovplyvňujúci, a potom som to opravila na príjem ovplyvňujúci základ dane- ostatné príjmy. Ako je to správne?
Usporiadat
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

sattelitka Pozri príspevok
čaute, ako by ste účtovali do peňažného denníka vrátenie poistneho zo sociálnej poisťovne? Ja som to najskôr dala ako príjem neovplyvňujúci, a potom som to opravila na príjem ovplyvňujúci základ dane- ostatné príjmy. Ako je to správne?
Je to príjem OZD
0 0
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

účtovala by som mínus platby do fondov
1 0
hajni hajni

hajni je offline (nepripojený) hajni

Súhlasím s babi2, veď keď zaplatíš poistné, tak Ti to ide do výdavkov ktoré ovplyvňujú daň, tak vrátenie musí ísť do príjmov ktoré ovplyvňujú daň. Aj preplatok na poistnom musíš zdaniť.
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
Pôvodca textu príspevku: Zvalik Pozri príspevok
Ahoj! Ale mne ten preplatok už poslali na účet. ja tie peniaze mám na bank.účte od soc.poisťovne a neviem ako ich mám zaúčtovať v JU. Neviem asi som sa predtým zle vyjadrila. Odpoveď som v tom prvom príspevku nenašla. Preddavky som samozrejme potom znížila.
Mzdárka renča píše: znížiš jej odvody. Tak som predpokladal, že aj pre seba si to vieš aplikovať, že zaúčtovať ako zníženie odvodov. Teda prevádzkova réžia - odvod do fondov s mínusom.
__________________
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Teda prevádzkova réžia - odvod do fondov s mínusom.

nie prevádzková réžia !!! odvod do fondov mínusom /btw opisuj aj so správnym riešením
1 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
o.k. Len mám jednu podotázku asi dosť .... SZČO si povinné poistné do SP a ZP dáva do prevádzkovej réžie alebo do platba do fondov? ďakujem!
0 0
beatam beatam

beatam je offline (nepripojený) beatam

Zvalik Pozri príspevok
o.k. Len mám jednu podotázku asi dosť .... SZČO si povinné poistné do SP a ZP dáva do prevádzkovej réžie alebo do platba do fondov? ďakujem!
platba do fondov
1 0
sattelitka sattelitka

sattelitka je offline (nepripojený) sattelitka

Ďakujem Vám a ja tiež súhlasím s hajni. Takže som to opravila správne. Pekný deň všetkým !
0 0
katkabol katkabol

katkabol je offline (nepripojený) katkabol

ahojte

ja by som sa chcela opytat ... zivnostnik nemal od 1.7.2009 povinnost platit odvody do SP, dal si riadne aj odhlasku. Avsak trvaly vypis v banke si nezrusil a platil dalej. Su tieto odvody od 1.7. jeho vydavok pri vypocte zakladu dane z prijmov za rok 2009? Platil ich vlastne bez pravneho dovodu ... Vydavky si uplatnuje pausalne.

Dakujem Vam za radu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
katkabol Pozri príspevok
ahojte

ja by som sa chcela opytat ... zivnostnik nemal od 1.7.2009 povinnost platit odvody do SP, dal si riadne aj odhlasku. Avsak trvaly vypis v banke si nezrusil a platil dalej. Su tieto odvody od 1.7. jeho vydavok pri vypocte zakladu dane z prijmov za rok 2009? Platil ich vlastne bez pravneho dovodu ... Vydavky si uplatnuje pausalne.

Dakujem Vam za radu.
Sú to výdavky neovplyvňujúce základ dane.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Sú to výdavky neovplyvňujúce základ dane.
áno, je to poistné zaplatené bez právneho dôvodu /výdavok neovplyvňujúci DZ/. Daj si žiadosť o vrátenie. Vrátené poistné nebude vstupovať do základu dane, neovplyvní ho.
0 0
katkabol katkabol

katkabol je offline (nepripojený) katkabol

Dakujem Vam za rychlu odpoved
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Prosím Vás uplatnujeme paušálne výdavky % z príjmov, a prisla nam vratka zo soc.poistovne - dat to do ost. prijmov, alebo ponizit skutocne zaplatene poistne?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Mikolajova Pozri príspevok
Prosím Vás uplatnujeme paušálne výdavky % z príjmov, a prisla nam vratka zo soc.poistovne - dat to do ost. prijmov, alebo ponizit skutocne zaplatene poistne?
Znižuješ zaplatené poistné, ak ide o poistné zaplatené bez právneho dôvodu.
0 0
NAVA NAVA

NAVA je offline (nepripojený) NAVA

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu: evidovaný záväzok do SP, no SP si daný záväzok párovala(neviem či správny výraz) s preplatkami z predchádzajúcich období ako to správne zaúčtovať v MRP v knihe záväzkov?
Ďakujem.

prepáčte ten otáznik rýchlo asi som zle zadala moju otázku.
Naposledy upravil NAVA : 24.02.12 at 09:32
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
NAVA Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu: evidovaný záväzok do SP, no SP si daný záväzok párovala(neviem či správny výraz) s preplatkami z predchádzajúcich období ako to správne zaúčtovať v MRP v knihe záväzkov?
Ďakujem.

prepáčte ten otáznik rýchlo asi som zle zadala moju otázku.

Zaznačila by som to v evidencii záväzkov tie preplatky z predchádzajúcich období
.
0 0
NAVA NAVA

NAVA je offline (nepripojený) NAVA

Ďakujem a keď priložím doklad z SP kde je rozpísané ako to upravovali a ja upravím len celkovú sumu záväzku?
0 0
Katka22 Katka22

Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

teraz hlavne mama :-)
áno
0 0
hnidzikova hnidzikova

hnidzikova je offline (nepripojený) hnidzikova

ahojte, chcem sa opýtať či mzda za absolventskú prax sa priráta k príjmu daňovníka. Alebo je to príjem
od dane oslobodený. Dakujem
0 0
Donda Donda

Donda je offline (nepripojený) Donda

Dobrý večer, prečítala som si predchádzajúce príspevky a chcem sa opýtať, keď bol živnostník od 3.1.2011 celý rok PN a platil odvody do SP (čiže vznikol mu preplatok, ktorý mu vrátia v marci 2012), mohlo by sa to zaúčtovať nasledovne? Celoročné platby, ktoré boli v peň.denníku zaúčtované ako odvod do fondov (VoZD) by si v závierkových účtoch r.2011 odpočítal? ... a samozrejme v r.2012 by vratky účtoval ako príjem NZP.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať