Zavrieť

Porady

rozviazanie PP

Ahojte potrebujem poradiť manžel dostal výpoveď pre nadbytočnosť s dvojmesačnou výpovednou dobou, v ktorej je uvedené že očakávajú do uplynutia výpovednej doby že si vysporiada všetky nálažitosti vyplývajúce zo skončenie PP.Pracoval ako obchodný zástupca teda auto a notbuk boli nevyhnutné pre výkon práce.Dnes mu šefka telefonovala aby prišiel zajtra do firmy odovzdať veci t j. auto notbuk telefon a pod., čiže počas 2 mesačnej výpovednej doby vlastne nemože pracovať.
Ako ho budú platiť?
Patrí mu stravné?
Firma je 4OO km od nás ako je to s odovzdaním vozidla a nákladov na cestu do bydliska?
Čo ak nebude akceptovať telefonát na odovzdanie vecí?Musí to zamestnávateľ oznámiť písomne?
Prosím Vás poraďte
ďakujem
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Samozrejme,že musí vypožičané veci vrátiť, hádam si auto a notdub nechce nechať ?
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

samozrejme že si nechce nechať len ide o to ako bude počas výpovednej doby 2 mesiace vykonávať svoju prácu?Bude sedieť doma?Auto potrebuje na výkon práce
0 0
tanica1 tanica1

tanica1 je offline (nepripojený) tanica1

Asi by bolo spravne zavolat do firmy a spytat sa, co mienia s nim robit pocas vypovednej doby. Ak by ho nechali doma, patri mu nahrada mzdy z dovodu prekazky na strane zamestnavatela. Ale je tam viac moznosti a preto skus zistit co ma v plane firma a potom mozeme poradit viac.
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

vo firme sa sním už nebavia len dnes mu šéfka telefonovala ako som už uviedla nech zajtra príde odovzdať veci.Može mu také niečo oznámiť len tak telefonicky?Čo ak veci odovzdá až keď mu uplynie výpovedná doba?
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

prosím Vás nevie mi nikto poradiť?Súrne potrebuje radu.
Ďakujem
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

nikto mi nevie poradiŤ?Prosím
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

prečo mi nikto nechce poradiŤ? Veď ste tu fundovaní odborníci pekne Vás prosím o radu
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Katka, veď Ti už poradili vyššie.
Šéfku by som poslúchla, inak by hrozilo porušenie pracovnej disciplíny. Ostatne, určite to nie je jediný prípad, keď dala nejaký
príkaz telefonicky.
A čo sa týka toho, čo bude Tvoj manžel počas výpovednej doby robiť, to by malo trápiť jeho zamestnávateľa a nie Teba a Tvojho manžela. Zamestnávateľ ho bude predsa platiť. Od neho záleží, či za to bude chcieť aj nejakú prácu, prípadne akú.
Myslím si, že ak tam pôjde, tak sa to vyrieši na tvári miesta.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

k-a-t-k-a Pozri príspevok
vo firme sa sním už nebavia len dnes mu šéfka telefonovala ako som už uviedla nech zajtra príde odovzdať veci.Može mu také niečo oznámiť len tak telefonicky?Čo ak veci odovzdá až keď mu uplynie výpovedná doba?
treba zamestnávatelovi argumentovat asi najlepšie písomne že tieto pracovné pomôcky sú na výkon práce potrebné.

§ 47
Povinnosti vyplývajúce z pracovného pomeru



(1) Odo dňa, keď vznikol pracovný pomer,

a) zamestnávateľ je povinný prideľovať zamestnancovi prácu podľa pracovnej zmluvy, platiť mu za vykonanú prácu mzdu, utvárať podmienky na plnenie pracovných úloh a dodržiavať ostatné pracovné podmienky ustanovené právnymi predpismi, kolektívnou zmluvou a pracovnou zmluvou,
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

k-a-t-k-a Pozri príspevok
samozrejme že si nechce nechať len ide o to ako bude počas výpovednej doby 2 mesiace vykonávať svoju prácu?Bude sedieť doma?Auto potrebuje na výkon práce
Nenavrhli mu skončenie pracovného pomeru dohodou v rámci plynutia výpovednej doby ?
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

Ďakujem pekne
ešte jedna otázka, ak dostal výpoveď pre nadbytočnosť mohli ˇby zmeniť ukončenie PP pre porušenie pracovnej disciplíny a tým pádom nedostne odstupné?
Kto mu uhradí cestu od zamestnávateľa domov? je to okolo 4OO km a vlak a autobus niečo stojí.
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

nie nenavrhli skončenie PP dohodou počas výpovednej doby.Oni sa s ním totiž už vobec nebavia to je to.
0 0
Nutricia Nutricia

Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

k-a-t-k-a Pozri príspevok
Ďakujem pekne
ešte jedna otázka, ak dostal výpoveď pre nadbytočnosť mohli ˇby zmeniť ukončenie PP pre porušenie pracovnej disciplíny a tým pádom nedostne odstupné?
Kto mu uhradí cestu od zamestnávateľa domov? je to okolo 4OO km a vlak a autobus niečo stojí.
ako som ti písala v min.téme musia mu dať upozornenie na porušenie prac.discplíny a umožniť vyjadrit sa k nemu.
ak má miesto výkonu práce doma tak ak pôjde odovzdat auto nech si spraví potom vyúčtovanie prac.cesty a cestovné lístky nech si dá do vyúčtovania.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

k-a-t-k-a Pozri príspevok
nie nenavrhli skončenie PP dohodou počas výpovednej doby.Oni sa s ním totiž už vobec nebavia to je to.
odkedy mi plynie výpovedná doba ? Spomínaš ukončenie prac.pomeru za hrubé porušenie prac.disciplíny, môže sa to stať, možno zamestnávateľ len čaká na jeho chybu, aby mu nemusel vyplatiť odstupné.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

veronikasad Pozri príspevok
odkedy mi plynie výpovedná doba ? Spomínaš ukončenie prac.pomeru za hrubé porušenie prac.disciplíny, môže sa to stať, možno zamestnávateľ len čaká na jeho chybu, aby mu nemusel vyplatiť odstupné.
Súhlasím. A práve preto, by som robila všetko, čo mi nakážu.
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

práve o to ide že on je obchodný zástupca teda auto nevyhnutne potrebuje.A vo výpovedi má uvedené písomne že do uplynutia výpovednej doby t.j. 2 mesiace si má vysporiadať náležitosti.Ja si myslím že taký TELEFONICKÝ príkaz je žiadny príkaz.Oni mu vlastne neumožnia pracovať a príde aj o stravné lístky
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

výpovedná doba mu začína plynuť od 01.03.2010 a je 2 mesačná pre nadbytočnosť.
0 0
irma1 irma1

irma1 je offline (nepripojený) irma1

Ešte raz Ti opakujem, že je to vec zamestnávateľa, či ho chce platiť za to, že leží doma na gauči. A prečo by mal prísť o stravné lístky?
To som nepochopila.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

k-a-t-k-a Pozri príspevok
výpovedná doba mu začína plynuť od 01.03.2010 a je 2 mesačná pre nadbytočnosť.
Do 28.2. je teda ešte riadnym zamestnancom, pred týmto termínom by som auto neodovzdávala. Ak funguje v práci tento mesiac ? Priedlujú mu ešte prácu podla pracovnej zmluvy ?
0 0
k-a-t-k-a k-a-t-k-a

k-a-t-k-a je offline (nepripojený) k-a-t-k-a

ak je prekážka na strane zamestnávateľa má nárok na stravné lístky ak bude doma?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať