Zavrieť

Porady

autoskola

DObry den, Pisem sem v tomto smere a to je: Autoskola

Som prihlasena do autoskoly, este len prva hodina pohoda, ale budeme mat aj jazdu autom, ale ja som v zivote v aute nesedela....teda myslim vodicovo miesto. Chcem sa opytat, na nejaku taktiku ako aspon troca ovladat auto, myslim tym ako ist do predu aspon 20metrov potom zastavit...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kyblik je offline (nepripojený) kyblik

    Robotník telom i dušou kyblik
    Ja som dokonca po najazdení cca 150tis. km sedel za trenažérom a bolo to strašné... Neporovnateľné s realitou... Vtedy som zistil, že mi trenažér v autoškole ani nechýbal.

    Fanny.G je offline (nepripojený) Fanny.G

    Fanny.G
    Buchač má pravdu,nedá sa to naučiť takto.Ja som dokonca pred autoškolou už skúšala jazdiť a keď som prvýkrát sadla v autoškole za volant,tak som bola strémovaná.
    Čo akurát môžem poradiť...na začiatok aby si vedela kde je spojka,brzda,plynový pedál.A nemáš sa čoho báť,inštruktor ti všetko vysvetlí.Hlavne nebuď nervózna,strémovaná...ber to ako zábavu.
    Pre mňa napr. je šoférovanie doteraz koníček.
    Tak ti prajem,aby si to zvládla v pohode a naťahala kopec šťastných kilometrov

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Manželka si zrova robí vodičák.Tiež nikdy nesedela za volantom.Dedo pre ňu prišiel autom k nám pred dom a povedal jej aby šoférovala.Prvý krát v živote .Ani nevedela aký je rozdiel medzi brzdou a plynom.Bez trenažéra bez cvičiska hneď na ostro.A nezabila sa aj všetci ostatný prežili.

    kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

    kaco11
    ja tiez tak ja tiez tak som sa ucila jazdit. Dnes uspesne jazdím už niekolko rokov bez nehody. Ale pamatám si, že ked som sadla prvú hodinu do auta tak mi fesi povedal ideme do pezinka odniest ku mne domov vajcia. Ja sa obzriem a na zadnom sedadle bolo asi 10 obalov s vajcami po 30 kusov. Paráda. Ale bolo to fajn. Ja som šoférovala a držala nohu na plyne a on radil a brzdil brzdit však moc nebolo treba. Maximálku som mala 40 smrť v očiach a bradu na volante


    Hlavne sa ho pýtaj. Na všetko. Nech ti vysvetlí, ukáže. ved ho platíš.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Najpv sa treba naučiť rozbiehať.

    Preto si vyskúšaj tento postup:

    Choď na nejaké pusté parkovisko, samozrejme aj s inštruktorom.

    Zastav tak aby pred tebou nebolo žiadne auto asi tak 15-20 m, v okolí nesmie byť žiadna prekážka.
    Naštartuj,
    vyšliapni spojku , zaraď I.st., otvor si dvere , dívaj sa na asfalt vedľa auta, pomaly púšťaj spojku, POMALY ,nepočuješ, čo Ti hovorím ?!
    Všímaj si kedy sa auto začalo pohybovať,pridrž spojku, nepúšťaj ďalej , počúvaj ten zvuk ako spojka drie,zapamätaj si ako máš stisknutú spojku,
    pomaly bez pridávania plynu veĺmi citlivo popúšťaj spojku ďalej , až kým nie je auto v pohybe,
    vyšliapni spojku a znovu opakuj celý postup
    Tak získaš CIT pre ovládanie auta.
    Potom už treba len rutinu 1000x sadnuť do auta a vyraziť niekam a zrazu všetko ide samo automaticky.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Každý "nováčik" nejako začínal - aj ťažko. Pokiaľ je vedľa teba DOBRÝ inštruktor, tak aj prvá jazda na konci hodiny bude oveľa lepšia ako na začiatku. Netreba sa toho báť (na to tam je inštruktor, aby pomohol - má predsa dvojité pedále). A hádam najlepší je pocit radosti z úspechu!

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Aduna Pozri príspevok
    DObry den, Pisem sem v tomto smere a to je: Autoskola

    Som prihlasena do autoskoly, este len prva hodina pohoda, ale budeme mat aj jazdu autom, ale ja som v zivote v aute nesedela....teda myslim vodicovo miesto. Chcem sa opytat, na nejaku taktiku ako aspon troca ovladat auto, myslim tym ako ist do predu aspon 20metrov potom zastavit...
    Pýtaj sa radšej inštruktora a nie tu ....na otázku dostaneš aj okamžitú a adekvátnu odpoveď .

    Je to to najlepšie , čo môžeš urobiť , samozrejme , ako máš PÁNA INŠTRUKTORA ....

    Taktika sa nedá naučiť v kresle za PC , ale v praxi za volantom ...

    Skúšal som " jazdiť " na play station .....hm , to ako keby som obedoval , alebo inú činnosť prevádzal virtuálne ....o ničom ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.