Zavrieť

Porady

Uctovanie auta na leasing, vratane blockov PHM

Zdravim ludia,
som SZCO neplatca DPH, jednoduche uctovnictvo, v aprili 2009 som kupil auto na leasing ako szco a koncom novembra bola totalka. Doteraz ale neviem, ako mam nahadzovat data do uctovneho programu Kros ALFA. Viete mi, prosim, poradit, ako mam v Alfe evidovat splatky za atuo? Takisto som blby z blockov PHL, kedze niektore boli platene v hotovosti, ine platobnou kartou a figuruju ako operacie na ucte. Chcem si totiz uplatnit pausalnu dan 80%, no neviem, ako mam zadavat 80% sumy z blockov do penazneho dennika. Ved mi to nebude sediet so stavom na ucte. A ako je to s odpisom hodnoty auta? Plati to aj pre mna, ked som nemal auto k 31.12.? Ak to plati aj pre mna, ako to mam zapracovat do ucta?
velmi dakujem za akukolvek pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    A preco to nezveris zdatnej uctovnicke?

    Ono nejde len o to "nahadzat data do uctovneho programu", ale aj o to, aby to bolo z hladiska danovych a uctovnych predpisov spravne, a aby si si zauctovanie vedel zdovodnit.

    Pausalna dan 80% ?! To nie je pausalna dan. Odporucam pustit sa do hladania uctovnicky.

    5ulo je offline (nepripojený) 5ulo

    5ulo
    Zle som sa vyjadril nevediem si knihu jazd, kedze si mozem uplatnit 80% vydavkov na PHL.
    Co sa tyka uctovnicky.. problem je v tom, ze mam 3 zname uctovnicky.. pracuju pre vacsie firmy a kazda mi vravi nieco uplne ine. Preto som sa obratil s radou na vas.

    5ulo je offline (nepripojený) 5ulo

    5ulo
    Co mi poradil internet? To iste, co moje zname. Vid odpoved nizsie, ku ktorej som sa dopracoval pomocou googlu
    Code:
    4. Nie je zatiaľ žiadne usmernenie na techniku výpočtu (aspoň o ňom neviem), ale keďže sa ceny PHM menia, vidím dve možnosti: A - rozdeliť každý blok na 80%-výdavok na materiál, príp.réžiu-teda ovplyvňujúci základ dane a 20% - výdavok neovplyvňujúci základ dane - dá sa robiť priebežne, ale je to pracne B - sčítať všetky bloky PHM, ktoré ste zaúčtovala v plnej sume ako výdavok na materiál, príp.réžiu-teda ovplyvňujúci základ dane, vypočítať 20% a interným dokladom v rámci uzávierkových úprav mínusom znížiť ten istý stĺpec peňažného denníka v sume zodpovedajúcej 20%.

    5ulo je offline (nepripojený) 5ulo

    5ulo
    naozaj sa nenajde nikto, kto by nevedel, ako sa mam hnut s tymto pripadom? neverim, ze nikto tu nie je v totoznej situacii

    Uctovanie auta na leasing, vratane blockov PHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.