Zavrieť

Porady

nedoliehajuce a tazko zatvarajuce sa dvere

Zdravim.Prosim vas o nazor a radu.Firma mi namontovala oblozkove zarubne a osadila dvere.Dvere vsak nedoliehaju,dole je to OK,ale hore vlozim aj prst.Argumentuju tym ze su krive steny atd.Takisto sa tazko zatvaraju,treba si pomoct druhou rukou a tu my hovoria ze je nove tesnenie a casom sa to samo urovna.ake mate vy skusenosti?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Leonid je offline (nepripojený) Leonid

    PrDôch-pracujúci dôchodca Leonid
    Reklamuj. Firma ťa mala upozorniť, že steny sú krivé a práca sa nedá vykonať v požadovanej kvalite.Tesnenia možno sa upravia a " sadnú " ale nedoliehajúce dvere tak zostanú.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Možno majú pravdu,

    najmä v starších panelákoch sú neskutočne krivé steny , dokonca ani nosné panely nie sú osadené v kolmici (!)

    Nedá sa povedať,že časom si dvere trochu nesadnú ale može to byť tak 1mm až 2mm, nie 1 cm.!

    Ja by som to reklamoval, každopádne !

    Je to veĺká babračka také niečo prisposobovať,sam som niekedy robil z dverami.

    Snaž sa s firmou nejako dohodnúť aby Ti to prisposobili, ak nebudu ochotní tak žiadaj zĺavu z ceny.
    A šikovný majster ti to prisposobí, ale bude pri tom nadávať ako pohan .

    alojzo je offline (nepripojený) alojzo

    alojzo
    tiež mám obložkove zárubne ktore som sám osádzal.Dnes som montoval dvere z Poľska.Mal som jemne prehnutú vodorovnú časť zárubne-zrezal som cca 2mm z dverových pántov a dvere sedia.Treba sa pohrať s pántami ktoré sú vysúvateľné na zárubni+na dverách.Ak sú veľké medzery je to nekvalitná montáž

    marecek123 je offline (nepripojený) marecek123

    marecek123
    mozno by som sa zmieril s tym ze nedoliehaju,ale velmi tazko sa zatvaraju,deti nemaju sancu ich zavriet,kedze ja to robim na trikrat.Takisto klucky ktore som kupil idu velmi tazko az boli ruka z toho.Je to velmi znama ceska znacka a neboli najlacnejsie tak uz neviem co s tym.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Je to nekvalitne a neodborne prevedená práca.Robili to obyčajný kok...i.Pravidelne sa stretávam s takýmito samozvanými hlupákmi ktorý miesto profesie ovládajú všetko možné len nie to čo majú.Je to hrubá závada .Treba ju písomne reklamovať.musia ju odstrániť do 14 kalendárnych dní.Ak nie máte nárok na vrátenie celej sumy,alebo si to môžete dať opraviť inej firme na náklady tej pôvodnej "firmy".Tesnenia sadnú cca 1 mm.

    12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

    Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac 12janci12
    Zárubňa musí byť osadená rovno. Dvere majú dovolený priehyb podľa normy 3 mm. Neexistuje aby tam bola medzera kde sa dá vopchať prst. Je to zlé osadenie. Ak sú krivé múry, ostane medzera medzi múrom a zárubňou a tá sa vyspravý akrylátom. Avšak lepšie je pripraviť otvory podľa tohto návodu.
    Ak sa dvere ťažko zatvárajú, v tomto prípade je to spôsobené zlým osadením, lebo dvere "šponujú" vďaka tomu zlému osadeniu - je nutná premontáž. Ak môže odhadnúť, tak je to preto, že na 99% pri zameriavaní dverí nemali vodováhu. Potrebovali zárubňu o "číslo" na hrubší múr. Preto sa im to nedalo korektne namontovať a nechceli platiť novú zárubňu.
    Ak po normálnom namontovaní sa dvere ťažšie zatvárajú, tak treba zbrúsiť pilníkom z protiplechu a namazať dvere podľa tohto návodu.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Dá sa osadiť zárubňa aj na "krivú" stenu ale logicky tam vznikne medzera/fuga/ medzi stenou a zárubňou

    ak sa zárubňa osadí presne zvislo

    a potom treba tu medzeru vyspraviť a to je práca naviac,ktorej sa títo fušeri chceli vyhnuť

    "Hluposť sťažuje život, ale lenivosť zabíja !"

    nedoliehajuce a tazko zatvarajuce sa dvere

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.