Zavrieť

Porady

Práca cez víkend-jej ohodnotenie

Dobrý deň prajem,

potrebujem poradiť. Pracujem v opatrovateľskej službe - charite,ktorá podlieha mestu B.Bystrica, ako terénna opatrovateľka. Mám dohodnutý zmluvný základný plat so zamestnávateľom a pracovná doba je určená na 37,5 hod. týždenne. Nakoľko je situácia taká, že nestihnem cez pracovné dni pondelok-piatok splniť túto normu- nie mojou vinou, ale rozpisom služieb, rozhodol sa zamestnávateľ, že si to môžem odpracovať aj cez víkend, ale bez akýchkoľvek príplatkov. Má na to právo ? Práca cez víkend je u nás vždy potrebná a mne neprekáža, ale má byť ohodnotená tak, ako bežný pracovný deň ?
Takisto sa pýtam, či mám nárok na príplatky, keď sa jedná o večernú službu po 16.hod. ?

V mene nášho kolektívu Vám ďakujem za skorú odpoveď.
S pozdravom Palatínusová Ivana

Poprosím Vás odpovedať na : palatinus.j@gmail.com
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    V Rakúsku je dostatok voĺných miest pre opatrovateĺky a táto práca je tam oveľa lepšie zaplatená.

    tanica1 je offline (nepripojený) tanica1

    tanica1
    Priplatok za pracu pocas vikendu nie je dany podla zakonnika prace, ale ak pracujes nad ramec 37,5hodiny tyzdenne, tak by si mala mat zaplatene nadcasove hodiny - hodinova mzda + nadcasovy priplatok minimalne 25% dovolenkoveho priemeru, samozrejme ak nemas v zmluve dohodnute, ze hodiny nadcas su uz zaratane v dohodnutej mzde.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    tanica1 Pozri príspevok
    Priplatok za pracu pocas vikendu nie je dany podla zakonnika prace, ale ak pracujes nad ramec 37,5hodiny tyzdenne, tak by si mala mat zaplatene nadcasove hodiny - hodinova mzda + nadcasovy priplatok minimalne 25% dovolenkoveho priemeru, samozrejme ak nemas v zmluve dohodnute, ze hodiny nadcas su uz zaratane v dohodnutej mzde.
    Podčiarknuté nie je možné dohodnúť s každým zamestnancom ,aj keď je pravda, že to zamestnávatelia zneužívajú ...

    tanica1 je offline (nepripojený) tanica1

    tanica1
    Johanka sulasim s Tebou, spravne upozornenie na zakon aj tvrdu realitu.
    Nevenovala som az taku detailnu pozornost nadcasom, nakolko myslim, ze tu ide iba o pracu cez vikend, nakolko jopus pise, ze nestiha vinou rozpisu sluzieb. Pravdepodobne nema naplanovany cely tyzdenny fond pocas pracovnych dni.

    Práca cez víkend-jej ohodnotenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.