Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia študenta

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako to je s ročným zúčtovaním zdravotného poistenia. Som študentka a celý minulý rok som brigádovala. Problém nastáva v tom, že pani pracujúca v zdravotnej poistovni sa vyjadrila, že dané zúčtovanie musím podať ak presiahnem čiastku 2 292,84 eur (ktorú som presiahla). No ako čítam zákon o zdravotnom poistení tak mi to vychádza, že ja ako študent, ktorý pracuje na dohodu o BPŠ nemusím to zúčtovanie robiť (ako sa spomína vo vyňatých príjmoch). Tak hľadám, kde je pravda. Veľmi pekne Vás prosím o radu
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mirka87 Pozri príspevok
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať ako to je s ročným zúčtovaním zdravotného poistenia. Som študentka a celý minulý rok som brigádovala. Problém nastáva v tom, že pani pracujúca v zdravotnej poistovni sa vyjadrila, že dané zúčtovanie musím podať ak presiahnem čiastku 2 292,84 eur (ktorú som presiahla). No ako čítam zákon o zdravotnom poistení tak mi to vychádza, že ja ako študent, ktorý pracuje na dohodu o BPŠ nemusím to zúčtovanie robiť (ako sa spomína vo vyňatých príjmoch). Tak hľadám, kde je pravda. Veľmi pekne Vás prosím o radu
uveď prosím svoj vek
0 0
mirka87 mirka87

mirka87 je offline (nepripojený) mirka87

Mám 22 rokov
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mirka87 Pozri príspevok
Mám 22 rokov
Nemusíš podávať RZZP. Platitelom zdr.poistenia je štát, výška príjmu na dohodu nie je obmedzená.
0 0
mirka87 mirka87

mirka87 je offline (nepripojený) mirka87

Veľmi pekne ďakujem za radu
0 0
Madeline Madeline

Madeline je offline (nepripojený) Madeline

Dobry den, tiez by mam s tymto problem. Som studentka - doktorandka - denneho studia. Zdravotne poistenie za mna odvadza stat. Mimo stipendia, som zarobila menej ako je 2 292,84 eur, ale tento rok som uz mala 27 rokov. Viete mi prosim Vas poradit, ci musim robit toto zuctovanie zdravotneho poistenia? Dakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nemusíš .
0 0
Madeline Madeline

Madeline je offline (nepripojený) Madeline

Dakujem
0 0
silent85 silent85

silent85 je offline (nepripojený) silent85

Plati toto len pre dohodu o BPŠ alebo aj pre dohodu o vykonaní práce?
(študent 24 rokov, prijem presiahol 2 500€)
Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak si študent, tak žiadna dohoda (ani DoVP) ti nevstupuje do rzzp, t.j. nie je dôvodom na robenie ročného zúčtovania ZP.
0 0
silent85 silent85

silent85 je offline (nepripojený) silent85

dakujem
0 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

Prosím Vás chcem tiež poradiť ohľadom roč.zúčt.zdravot.poistenia.

Jedna študentka u nás robí na dohodu o vyk.práce má 20 rokov, zarobí
150 Eur v hrubom mesačne a druhá študentka má 18 rokov, zarobí
tiež 150 Eur v hrubom mesačne.

Poraďte prosím , platí aj pre ne že nemusia robiť ročné zúčtovanie
zdravot.poistenia, alebo musia zarobiť do nejakej sumy? pretože
robia na dohodu ešte v jednej firme.

Ďakujem za skorú odpoveď
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zuna 3 Pozri príspevok
Prosím Vás chcem tiež poradiť ohľadom roč.zúčt.zdravot.poistenia.

Jedna študentka u nás robí na dohodu o vyk.práce má 20 rokov, zarobí
150 Eur v hrubom mesačne a druhá študentka má 18 rokov, zarobí
tiež 150 Eur v hrubom mesačne.

Poraďte prosím , platí aj pre ne že nemusia robiť ročné zúčtovanie
zdravot.poistenia, alebo musia zarobiť do nejakej sumy? pretože
robia na dohodu ešte v jednej firme.

Ďakujem za skorú odpoveď
študenti pracujúci na dohodu (DoVP,DoPČ, DoBPŠ) nepodávajú ročné zúčtovanie zdr.poistenia. Príjem nie je obmedzený.
2 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ahojte, prosím Vás o radu. Študent pracujúci na dohodu o pracovnej činnosti má mesačný príjem 330 eur. Podpísané vyhlásenie na nezdaniteľnú čiastku čiže príjem sa mu mesačne nezdaňoval. Požiadal o ročné zúčtovanie na dani lebo jeho ročný hrubý príjem dosiahol 3960€. DAň mu nevyšla nakoľko nezdaniteľná čiastka je vyššia.
Chcem sa spýtať či musí podať RZZP? Mám v tom trochu nejasno. Je nezaopatrené dieťa a dosiahol len príjem z dohody o pracovnej činnosti ktorý ako som sa som si prečítala sa považuje za príjem vyňatý. Prosím uvažujem dobre, že nemusí podávať RZZP alebo sa mýlim? Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

va1ke Pozri príspevok
Ahojte, prosím Vás o radu. Študent pracujúci na dohodu o pracovnej činnosti má mesačný príjem 330 eur. Podpísané vyhlásenie na nezdaniteľnú čiastku čiže príjem sa mu mesačne nezdaňoval. Požiadal o ročné zúčtovanie na dani lebo jeho ročný hrubý príjem dosiahol 3960€. DAň mu nevyšla nakoľko nezdaniteľná čiastka je vyššia.
Chcem sa spýtať či musí podať RZZP? Mám v tom trochu nejasno. Je nezaopatrené dieťa a dosiahol len príjem z dohody o pracovnej činnosti ktorý ako som sa som si prečítala sa považuje za príjem vyňatý. Prosím uvažujem dobre, že nemusí podávať RZZP alebo sa mýlim? Ďakujem.
Kolko má rokov ?
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Má 23 rokov
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

va1ke Pozri príspevok
Má 23 rokov
Výška príjmu z akejkolvek dohody v zmysle Zákonníka práce nie je obmedzená, RZZP nepodáva, zostáva poistencom štátu.
1 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ďakujem za rýchlu odpoveď. Mormálne som mala na mále z nervami lebo som sa dočítala, že sa to týka len príjmu z daňovaného zrážkovou daňou a on nezdaňoval príjem.
Upokojili ste moju úvahu. Ešte raz ďakujem
0 0
palcak palcak

palcak je offline (nepripojený) palcak

Dobry den, chcel by som sa opytat ci musim podat rocne zuctovanie na zdravotne poistenie za rok 2010 ked:

-Som student denneho ing. studia, ktory nanovo studuje ing studium. (3 roky bakalarske, 3 roky ing - neuspesne, teraz 1. rok ing)
-V septembri som mal 26 rokov.
-Od nasledujuce dna po dovrseni 26 rokov som vedeny v zdravotnej poistovni ako samoplatitel a zaplatil som poistne za sept, okt, nov, dec,
-Pocas roka 2010 som nemal ziadne prijimy
-Nebol som ziadnym zamestnancom ani zivnostnikom

Za radu dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Nemusíš .
0 0
ZUZIJ ZUZIJ

ZUZIJ je offline (nepripojený) ZUZIJ

Dobrý deň,
tiež by som sa chcela spýtať či mám podať ročné zúčtovanie zp ak som študent (22) ale počas roka moje príjmy presiali 2500 eur a bola som tri mesiace aj zamestnaná na TP polovičný úväzok a popritom som počas roka vykonávala dvp s dbpš.
Za odpoveď ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať