Zavrieť

Porady

zmeny stavby(strechy) pocas vystavby

Zacali sme stavat, mame zaklady, no chceli by sme dat inu strechu ako mame v projekte. Naprojektovanu mame taku typicku pre bungalovy (neviem ako sa vola) a chceme dat obycajnu sedlovu (A-ckovu). Kam by sme mali nahlasit zmenu, alebo ako to celkovo prebieha, kolko sa za to plati...a tak
Navedte ma, prosim trocha. Dakujem.

A este treba hlasit aj zmenu vnutornej priecky? Mame tak dosikma a chceme prave rohy, ziadne sikminy. Nie je to nosna priecka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    ta zmena strechy je dost podstatna zmena takze musite mat zmeneny projekt aj statiku. a potom aj ohlasit tu zmenu a urad.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Priečku nemusíte nahlasovať.Strechu na bungalowe budete na A-čkovu ťažko prerábať .Pri niektorých typoch bungalow je to o držku.A finančne dosť náročné.

    Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

    Erika686
    Preco by sa tazko prerabala?, ona este nieje urobena...to bude tak v lete, preto sa uz teraz informujem, ze co a ako.
    Vlastne mne sa paci tak ako to je naprojektovane, ale manzel sa nejak rozhodol, ze bude to aj lacnejsie, ze potom by bol velky odpad z rezania plechov...chceme dat plechovu.
    Tak koli tomu...uz som si nasla aj na nete poplatky a znova projekt...tak ho to asi prejde...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Môžete napísať tip bungalowu idete stavať,budem múdrejší.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Na tento tip domu sa dá bez väčších problémov postaviť sedlová strecha.Treba aby to statik a projektant prerobili.

    Palusko.sk je offline (nepripojený) Palusko.sk

    Palusko.sk
    Na tom rezani plechov prerobite tak 100-150 eur, ak chcete tak radikalne zmenit strechu musiet to dat nanovo prepocitat statikovi, prerobit architektovi, poziadat o zmenu na stavebnom urade... co realne vyjde tak na 600-800e, zalezi akeho loajalneho mate statika a architekta. Priecky si mozete menit ako chcete ak niesu nosne.

    mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

    mendo933
    pri skrydli by som nepovedal ani pol slova, tam na naroziach je riadne odpadu + drahe doplnky, ale u plechu....Jedine co sa mi paci na bungalovoch je ta strecha. Ked Ackovu to ste mohlirovno podkrovny postavit a este by ste viac usetrili

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    Erika686 Pozri príspevok
    Preco by sa tazko prerabala?, ona este nieje urobena...to bude tak v lete, preto sa uz teraz informujem, ze co a ako.
    Vlastne mne sa paci tak ako to je naprojektovane, ale manzel sa nejak rozhodol, ze bude to aj lacnejsie, ze potom by bol velky odpad z rezania plechov...chceme dat plechovu.
    Tak koli tomu...uz som si nasla aj na nete poplatky a znova projekt...tak ho to asi prejde...
    strecha suvisi s celym nosnym systemom domu, niekedy je to lahko zmenit, niekedy nie, ak mate individualny projekt tak sa spytajte svojho statika ci vobec ma nad tym zmysel uvazovat.

    zmeny stavby(strechy) pocas vystavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.