Zavrieť

Porady

začiatok e-shop

Dobrý večer,

Chcel by som začať prevázdkovať e-shop a neskôr aj kamennú predajňu. Jedná sa o to, že tovar budem brať od dodávateľa z Nemecka. A tu mi vzniká problém či sa stať platcom či neplatcom DPH. Dodávateľ mi tovar predáva z DPH...Je možné sa s ním dohodnúť aby mi ho predával bez DPH??? A ako je to potom tu na Slovensku s tou DPH-čkou??
Čo je na začiatok lepšie? Platca alebo neplatca??? Lebo čítal som už veľa diskusií a stále mi niesú jasné dôvody prečo to a prečo to...

Ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    rastik000 Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    Chcel by som začať prevázdkovať e-shop a neskôr aj kamennú predajňu. Jedná sa o to, že tovar budem brať od dodávateľa z Nemecka. A tu mi vzniká problém či sa stať platcom či neplatcom DPH. Dodávateľ mi tovar predáva z DPH...
    Dodávateľ z Nemecka dodáva tovar zásadne bez DPH, aj vtedy, keď nie je plátca nemeckej DPH (keď nie je plátca, uvádza len konečnú cenu tovaru) a ty budeš musieť samozdaniť na Slovensku našou 19%-nou DPH.
    Znamená to, že nájdeš napr. 2 dodávateľov: obaja majú rovnaké ceny napr. 119 EUR za tovar. Prvý je plátca DPH, čiže od neho dotaneš tovar za 100 EUR bez DPH a samozdaníš na Slovensku. Druhý nie je plátca, od neho dostaneš za 119 EUR a taktiež samozdaníš na Slovensku.


    Je možné sa s ním dohodnúť aby mi ho predával bez DPH???
    Ak veľmi chceš, tak sa bude musieť stať plátcom nemeckej DPH Ak už je plátcom, tak automaticky fakturuje bez DPH.

    A ako je to potom tu na Slovensku s tou DPH-čkou??
    Samozdaníš... (odvedieš)

    Čo je na začiatok lepšie? Platca alebo neplatca??? Lebo čítal som už veľa diskusií a stále mi niesú jasné dôvody prečo to a prečo to...
    V značnej miere závisí od toho, komu budeš predávať.

    Ďakujem za všetky rady
    Odpovede v citáte.
    Naposledy upravil luigi72 : 15.02.10 at 21:30

    rastik000 je offline (nepripojený) rastik000

    rastik000
    luigi72 Pozri príspevok
    Odpovede v citáte.

    OKi dík za odpoveď...Dobre čiže on mi to bude ak je platca DPH predávať za 100 E....a tu to samozdaním...To samozdanenie tu funguje aj keď sa stanem neplatcom DPH???
    A tovar bude predávaný bežným ľuďom......

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    rastik000 Pozri príspevok
    OKi dík za odpoveď...Dobre čiže on mi to bude ak je platca DPH predávať za 100 E....a tu to samozdaním...To samozdanenie tu funguje aj keď sa stanem neplatcom DPH???
    A tovar bude predávaný bežným ľuďom......
    ak ty budeš neplatcom DPH, dodavatel v zahraničí (EU)platcom, tak ti nemôže dodávať bez DPH, vtedy od neho nakupuješ za cenu s dph a o samozdanenie sa ako neplatitel nestaráš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.