Zavrieť

Porady

pozemkove pravo a inzinierske stavby

Mam malu parcelu ktora lezi hned pri okresnej cesne som vylucny vlastnik, za mojou parcelou je dalsia dlha parcela kde je je 6+1 vlastnikov pricom ten jeden z nich ma vacsinovy podiel 24/30 a na jej konci hranici kolmo orientovanou dlhou obecnou parcelou ktora je susedi s milion inymi pozemkami. Tych 6 ludi co vlastni 6/30 ma pozdlz parcely stavebne pozemky a chceli by si vybudovat cestu ktora by zacinala na mojej parcele kade by vstupovali do uzemia a koncila by na obecnej parcele kde by sa chceli otacat. Teraz chcu odomna aj od vacsinoveho spolumajitela suhlas pre stavebne povolenie na stavbu cesty a inzinierskych sieti ja rozmyslam ako im ho dat aby som mohol po ceste nadalej chodit jazdit popripade sa v buducnosti napojit dalsou cestou a nemohli mi zabranit vstup k mojim pozemkom co lezia pri obecnej parcele s odovodnenim ze nie som majitelom telesa cesty. Ma niekto predstavu ako to spravit ked cesta nebude mat vlastne LV a bude evidovana na liste vlastnictva parcely s prilozenym geometrakom ?
Naposledy upravil belamachina : 16.02.10 at 09:32
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    pozemkove pravo a inzinierske stavby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.