Zavrieť

Porady

Halierové vyrovnanie v JÚ pri prechode na EUR

Dobrý deň, prosím Vás, vie mi niekto poradiť, pri prechode na Eur mi vznikli halierové rozdiely - vlastne centové. Ide o to,že teraz mi v pohľadávkach visí 0,01 centový rozdiel v záväzkoch napr. 0,06 centový. Čo s takýmito rozdielmi v JÚ ? Viem, že v prechodných ustanoveniach § 52e ZoDP sa hovorí, že výdavky vynaložené v súvislosti s prechodom zo SKK na Eur vfrátane nákladov na zaokrúhlenie sa považujú za daňové výdavky. Môžem takéto odúčtovanie halierového vyrovnania považovať za daňové výdavky, ktoré pri pohľadávkach znížia a pri záväzkoch zvýšia základ dane ?
ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Treba vlastne o tom účtovať v JÚ ? alebo aby som ich dostala z pohľadávok a záväzkov, odúčtujem na centové rozdiely - výdavky mimo základu dane nepeňažná operácia - ktoré raz zvýšia ak sú s - a raz znížia ak sú s + vlastne len výdavky, ktoré neovplyvňujú základ dane.

    Halierové vyrovnanie v JÚ pri prechode na EUR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.