Zavrieť

Porady

cena práce

prosím koľko % k hrubej mzde mám pripočítať aby som dostala celkovú cenu práce. Je to vo výške 34,2 % čo odvádza zamestnávateľ? Príklad: 3,82 € na 1h. Ak pracuje na skrátený pracovný čas 4 h denne. Ak berieme 20 pracovných dní. Celková cena práce je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Inuska17 Pozri príspevok
    prosím koľko % k hrubej mzde mám pripočítať aby som dostala celkovú cenu práce. Je to vo výške 34,2 % čo odvádza zamestnávateľ? Príklad: 3,82 € na 1h. Ak pracuje na skrátený pracovný čas 4 h denne. Ak berieme 20 pracovných dní. Celková cena práce je?
    Z článku Jozefa Mihála som ti okopírovala:
    Povinnosť vystaviť výplatnú pásku ukladá firmám Zákonník práce. Nehovorí, či páska musí byť výstupom z počítača, alebo zamestnávateľ napíše pracovníkovi základné údaje perom na kus papiera. „Nie je predpísaná forma,“ povedal spoluautor daňovej internetovej encyklopédie drak.porada.sk Jozef Mihál. Zákon firme prikazuje, čo má na páske uviesť. „Sú predpísané základné položky, ktoré tam musia byť,“ povedal Mihál. Na páske musí byť celková cena práce. Je súčtom hrubej mzdy a odvodov, ktoré za pracovníka zaplatil zamestnávateľ. Nesmie tam chýbať čistá mzda. Na páske musia byť údaje o zložkách platu, zrazené sumy vrátane dane a všetkých typov sociálnych a zdravotných odvodov. Takisto prídavky na deti, nemocenské dávky, daňový bonus. Nárok na bonus musí zamestnanec zdokladovať kópiou rodného listu dieťaťa, potvrdením o návšteve školy alebo dokladom o poberaní prídavkov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.