Zavrieť

Porady

Z DOC do JPG

Ahojte,
poradite mi, prosim, nejaky osvedceny freeware, ktory mi zmeni wordovy dokument na jpg foto, ktoru si dam standardne vyvolat? Na webe je kopec programov, ale vsetky su platene, aj ked sa zo zaciatku tvaria ako freeware...velka vdaka vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    michaspi Pozri príspevok
    Ahojte,
    poradite mi, prosim, nejaky osvedceny freeware, ktory mi zmeni wordovy dokument na jpg foto, ktoru si dam standardne vyvolat? Na webe je kopec programov, ale vsetky su platene, aj ked sa zo zaciatku tvaria ako freeware...velka vdaka vopred
    Stiahni si a nainštaluj túto aplikáciu:

    http://www.aaapdf.com/doc2img/conver...ree.html#about

    Tá by mala byť zadara...

    Ak nie, je možné aj on - line konvertovať dokumenty, napr. na stránke:

    http://www.zamzar.com/

    Ale previesť dokument do formátu jpg je možné aj nástrojmi, čo máš na tvojom kompe. Potrebuješ k tomu len ten Word a nejaký grafický editor, úplne postačuje aj štandardne nainštalovaný skicár.

    Predpokladom je, že ten dokument má jednu stranu. Ak má viac strán, tak každú stranu budeš musieť spracovať osobitne. Najprv si vo Worde dáš zobrazenie celej strany na celú obrazovku. Potom stlačíš ALT+PrintScrn, otvoríš si skicár a tam dáš "Vložiť" alebo Ctrl+V. VLoží sa ti celá obrazovka tak, ako si ju videl. Tam nástrojom nožnice vyberieš len samotnú stranu, dáš Ctrl+C, v menu Súbor dáš Nový a do toho nového obrázku cez Ctrl+V vložíš len tú samotnú stranu. Potom dáš dokument uložiť vo formáte jpg a máš to.
    Naposledy upravil Chobot : 17.02.10 at 09:07

    michaspi je offline (nepripojený) michaspi

    michaspi
    Dakujem za tip, pozriem ten program
    Inak, cez kreslenie to robievam aj ja, ale teraz potrebujem kvalitnu a zlozitejsiu vec - svadobne oznamenie pre sestrenicu Ja som si tak svadobne oznamenia tiez predvlani konvertovala sama, ale za pana neviem najs cez ktory program som to robila

    michaspi je offline (nepripojený) michaspi

    michaspi
    sthruska Pozri príspevok
    PDFCreator - pozná viac formátov.
    ten pdf creator tusim mam, len tam nikde nie je moznost (alebo ju teda ja nevidim) zmenit konvertovanie (t.j. nie do pdf, ale do jpg)...

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Pri spustení tlače sa Ti postupne zobrazujú okná. V poslednom okne, v ktorom ukáže miesto uloženia, si vyberieš dolnom zozname formát súboru.

    michaspi je offline (nepripojený) michaspi

    michaspi
    sthruska Pozri príspevok
    Pri spustení tlače sa Ti postupne zobrazujú okná. V poslednom okne, v ktorom ukáže miesto uloženia, si vyberieš dolnom zozname formát súboru.
    aha, pozriem, vdaka

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Uloz si to ako PDF, budú tie oznámenia krajšie.
    Dá sa staihnut z Mucrosoftu zadarmo rozšírenie na uloženie Office dokumentu do PDF.

    michaspi je offline (nepripojený) michaspi

    michaspi
    salvosko Pozri príspevok
    Uloz si to ako PDF, budú tie oznámenia krajšie.
    Dá sa staihnut z Mucrosoftu zadarmo rozšírenie na uloženie Office dokumentu do PDF.
    nie, potrebujem to ako jpg, aby to vo fote vyvolali - tak som to robila aj pre mna a boli krasneale vdaka za tip

    salvosko je offline (nepripojený) salvosko

    salvosko
    Ale vo foto ti to vyvolaju aj z PDF podla mna ... JPG je kompresia obrazkou so stratou informacie ... z PDF to bude krajsie, alebo to urob ako TIFF.
    Inak na to nic nepotrebujes, Ctr+Atl+PrtScrn a potom Ctrl+V do Paintu co mas vo windows, orezes a hotovo.
    Aby si stiahni XnView (free a aj po slovensky) a tam to pastni z Wordu.
    Sposobov je milion. Ja preferujem "Ulozit ako" a do PDF a potom do tlaciarni kde mi to vylacia alebo porobia z toho fotky.

    michaspi je offline (nepripojený) michaspi

    michaspi
    salvosko Pozri príspevok
    Ale vo foto ti to vyvolaju aj z PDF podla mna ... JPG je kompresia obrazkou so stratou informacie ... z PDF to bude krajsie, alebo to urob ako TIFF.
    Inak na to nic nepotrebujes, Ctr+Atl+PrtScrn a potom Ctrl+V do Paintu co mas vo windows, orezes a hotovo.
    Aby si stiahni XnView (free a aj po slovensky) a tam to pastni z Wordu.
    Sposobov je milion. Ja preferujem "Ulozit ako" a do PDF a potom do tlaciarni kde mi to vylacia alebo porobia z toho fotky.
    dakujem za tip
    v kazdom pripade, tuto formu uz mam osvedecenu, v happyfote (a myslim, ze aj vo fotolabe a beznych foto) mi to vyvolaju len z jpg - preto som vlastne chcela len to jpg, do pdf to robit viem Tlacit bezne (i ked na kvalitny papier kvalitnou tlaciarnou) je zdlhave ja to chcem cez net.

    pekny den

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.