Zavrieť

Porady

mimoriadne vynosy

ahojte,

chcela by som poznat nazor viacerych:

v prebranom uctovnictve mam v pociatocnych stavoch na 314A nejake zostatky, co su vedene ako preddavky zamestnancov, niektori medzicasom uz tam ani nepracuju. Proste neviem preco, kedy a naco to tam bolo uctovane, len sa to prenasalo z roka na rok. Chcela by som to vycistit. Pytala som sa aj na nazor auditorky a ta mi povedala, ze nech to zuctujem voci 688, ze vzdy ked sa najde takato blbost, lepsie to dat do vynosov a zdanit. Len nemam k tomu vyrobit ani aky doklad.
Co poviete, moze to tak byt?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    emula1 Pozri príspevok
    ahojte,

    chcela by som poznat nazor viacerych:

    v prebranom uctovnictve mam v pociatocnych stavoch na 314A nejake zostatky, co su vedene ako preddavky zamestnancov, niektori medzicasom uz tam ani nepracuju. Proste neviem preco, kedy a naco to tam bolo uctovane, len sa to prenasalo z roka na rok. Chcela by som to vycistit. Pytala som sa aj na nazor auditorky a ta mi povedala, ze nech to zuctujem voci 688, ze vzdy ked sa najde takato blbost, lepsie to dat do vynosov a zdanit. Len nemam k tomu vyrobit ani aky doklad.
    Co poviete, moze to tak byt?
    Predpokladám, že to nebude nejaká horibilná suma, takže ja by som to kľudne odpísala na 648. Vyrob si na to príkaz konateľa alebo nejakú podobnú listinu a daj si ju podpísať.
    Mimoriadne výnosy sa používajú fakt len v mimoriadnych prípadoch, napr. pri predaji podniku a podobne.

    emula1 je offline (nepripojený) emula1

    emula1
    isla som to preuctovat na tu 648, len az teraz som si uvedomila, ze vlastne, aby sa mi to vynulovalo musim spravit zapis nieco/314 a ked tam dam tu 648, bude minusova, cize mi vznika vlastne naklad. nedam to radsej ako 548nedanovy naklad ako pripoč.polozku k ZD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.