Zavrieť

Porady

Zamestnanecká prémia

Vie mi niekto v jednoduchosti povedať, že čo znamená, že pri RZD alebo pri podaní daňového priznania sú SÚBEŽNÉ uplatnenie nároku na zamestnaneckú prémiu a zároveď zníženie základu dane o nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka VYLUČENÉ. Stále mi to vŕta a neviem si to logicky vysvetliť čo to znamená. Mne z toho vychádza, že keď chcem niekomu uplatniť zamest. prémiu, tak mu neuplatním 4025,70? A čo s takými, čo som im odpoč. položku uplatňovala v priebehu roka.
Poraďte mi niekto.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    mendelina Pozri príspevok
    Vie mi niekto v jednoduchosti povedať, že čo znamená, že pri RZD alebo pri podaní daňového priznania sú SÚBEŽNÉ uplatnenie nároku na zamestnaneckú prémiu a zároveď zníženie základu dane o nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka VYLUČENÉ. Stále mi to vŕta a neviem si to logicky vysvetliť čo to znamená. Mne z toho vychádza, že keď chcem niekomu uplatniť zamest. prémiu, tak mu neuplatním 4025,70? A čo s takými, čo som im odpoč. položku uplatňovala v priebehu roka.
    Poraďte mi niekto.
    Ďakujem
    Práveže mu uplatníš Nčz, veď zamestnanecká prémia je 19 % z mínusového základu dane.

    mendelina je offline (nepripojený) mendelina

    mendelina
    Ja to presne takto isto chápem, len to čo som písala, som sa s tým stretla vo viacerých knihách, alebo aj na stránkach daňového riaditeľstva, ale nikde nebol k tomu bližšie vysvetlenie

    Zamestnanecká prémia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.