Zavrieť

Porady

práca na dohodu

Od 1.2.2010 mi plynie 3 mesačná výpovedná doba podľa § 63 a som doma na 60 percent.Možem počas tejto doby pracovať v inej firme a akú pracovnú zmluvu by mi mal zamestnávateľ dať? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    saga Pozri príspevok
    Od 1.2.2010 mi plynie 3 mesačná výpovedná doba podľa § 63 a som doma na 60 percent.Možem počas tejto doby pracovať v inej firme a akú pracovnú zmluvu by mi mal zamestnávateľ dať? Ďakujem za odpoveď.
    Celkom dobre si príspevok nazval. Nech Ti dajú počas výpovednej doby Dohodu o pracovnej činnosti. Nebudeš platiť žiadne odvody, mimo dane zo mzdy. Dohoda o pracovnej činnosti sa používa pri opakujúcej sa činnosti - teda pri prácach napr.šoféra, murára, čašníka a ďaľších profesií, pri ktorých sa práca pravidelne opakuje.

    Dohoda o vykonaní práce sa používa vždy, keď sa jedná o ucelene vykonanú prácu, napr. oprava tlačiarenského stroja - opraví sa, viac sa oprava na druhý, či tretí deň neopakuje, zoradenie spisov v archíve a pod.

    saga je offline (nepripojený) saga

    saga
    Ale podľa § 228a sa může odpracovať najviac 10 hodín týždenne.
    Ja som si počas výpovednej doby, keďže som na 60 percent a pre zamestnávateľa som nepotrebná -výpoveď z organizačných důvodov-našla prácu, kde odpracujem celý mesiac. Takže na dohodu o pracovnej činnosti to asi nepůjde. Ako sa to dá v takýchto prípadoch riešiť? Ďakujem

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    saga Pozri príspevok
    Od 1.2.2010 mi plynie 3 mesačná výpovedná doba podľa § 63 a som doma na 60 percent.Možem počas tejto doby pracovať v inej firme a akú pracovnú zmluvu by mi mal zamestnávateľ dať? Ďakujem za odpoveď.
    Myslím si, že môžeš pracovať na dohodu o vykonaní práce, no môžeš
    odpracovať najviac 350 hodín, treba to dosledovať.

    saga je offline (nepripojený) saga

    saga
    Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.Takže ani toto nie je to pravé orechové.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.